W akcie oskarżenia Maciejowi G. zarzucono popełnienie czterech przestępstw. Jedno związane jest z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi tajnych informacji o wartym prawie 22 miliony złotych przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Pozostałe dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych – głosi komunikat Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Komunikat dodaje, że skierowanie wczoraj przez Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej aktu oskarżenia do sądu to "efekt wszczętego w grudniu 2013 roku przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi śledztwa w sprawie przyjęcia przez Macieja G. korzyści majątkowej w kwocie 91 tysięcy złotych w związku z pełnieniem przez niego funkcji senatora i wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Senator PO Maciej G. z zarzutami. Chodzi o przetargi i fałszywe informacje w oświadczeniach majątkowych

Maciej G. jest senatorem od 2007 roku, obecnie już trzecią kadencję. W grudniu 2017 roku zrzekł się immunitetu w związku z wnioskiem Prokuratury Krajowej o jego uchylenie. 

Również wczoraj prokuratura oskarżyła byłą posłankę Platformy Obywatelskiej – Ligię K. – o działanie na szkodę Fundacji Szkoła Społeczna, której prezesem była w latach 2001-2007. Miała, działając na szkodę fundacji, m.in. przywłaszczać sobie pieniądze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czarne chmury nad byłą posłanką Platformy Obywatelskiej. Akt oskarżenia trafił do sądu