Małżeństwo artystów jest w trakcie trasy koncertowej "On the Run Tour II", która rozpoczęła się 6 czerwca w Wielkiej Brytanii i potrwa do 4 października. W tym czasie Beyonce i Jay Z odwiedzą 15 miast europejskich i 21 w Ameryce Północnej. Beyonce wystąpi w Polsce po raz drugi - pierwszy koncert miała w 2013 roku na Orange Warsaw Festiwal. Jej mąż Jay-Z występował dotychczas m.in. na Open'er Festival w Gdyni i Coke Live Music Festival w Krakowie.

Koncert w Polsce odbywa się w stolicy w sobotę o godz. 19. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wielu zmianach w komunikacji - wyłączona z ruchu będzie część Saskiej Kępy ograniczona ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. Jerzego Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Drogowcy nie wykluczają także całkowitego zamknięcia mostu Poniatowskiego, jeżeli widzowie po koncercie tłumnie ruszą pieszo w kierunku centrum. Kursujące tamtędy tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25 i autobusy linii 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72 zostaną wówczas skierowane na trasy objazdowe.

Służby porządkowe zajmą się bezpieczeństwem w okolicach stadionu. Straż miejska zwiększy liczbę patroli i pojazdów przeznaczonych do przewozu osób nietrzeźwych. Policja natomiast dopilnuje porządku wokół stadionu, na Pradze, w centrum i na Saskiej Kępie, a także pokieruje ruchem drogowym.

Beyonce to amerykańska piosenkarka R&B. Sławę zyskała pod koniec lat 90. jako liderka zespołu Destiny's Child. Pierwszy solowy album "Dangerously in Love" wydała w 2003 roku. Płyta ta dostała pięć nagród Grammy. W 2011 roku Beyonce została uhonorowana nagrodą specjalną Billboard Millennium Award za dokonania i wpływ na rozwój przemysłu muzycznego. W 2012 roku telewizja VH1 umieściła ją na trzecim miejscu listy 100 najwybitniejszych kobiet w muzyce.

Jay-Z jest amerykańskim raperem i biznesmenem. To jeden z najlepiej zarabiających artystów i przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, z majątkiem szacowanym na ponad pół miliarda dolarów. Jego albumy rozeszły się w prawie 50 mln egzemplarzy. Artysta zdobył piętnaście nagród Grammy. Jego albumy Reasonable Doubt (1996) i The Blueprint (2001) zostały umieszczone przez magazyn Rolling Stone na liście 500 albumów wszech czasów.

Jay-Z i Beyonce występują razem od 2002 roku, kiedy nagrali wspólnie swoją pierwszą piosenkę "'03 Bonnie & Clyde". Od 2008 roku są małżeństwem. W wydaniu Księgi rekordów Guinnessa z 2011 roku zostali uznani za najbardziej wpływową i najlepiej zarabiającą parę świata.