Spotkanie kresów łacińskiej Europy

  

Polsko-Hiszpańskie Forum Parlamentarne w Santiago de Compostela pokazało, że wraz z powstaniem lewicowego gabinetu Pedro Sáncheza nie wszystko w hiszpańskiej polityce się zmieniło. Nasze kraje łączą silne więzi kulturowe – delegaci podkreślali dziedzictwo św. Jana Pawła II i św. Jakuba, wspólne doświadczenie życia na kresach cywilizacji łacińskiej.

Z bardziej doraźnych spraw omawiano politykę migracyjną UE, wspólnotę interesów obu państw w zakresie przyszłego budżetu UE, współpracę go-spodarczą (inwestycje, turystyka, handel), edukacyjną i wojskową – Hiszpanie wystawili drugi co do wielkości (a Polacy trzeci) kontyngent wojsk w ramach NATO stacjo-nujący na Łotwie. Podkreślono potrzebę utrzymania spoistości UE i silnych związków transatlantyckich. To wszystko nie dziwi, przecież upadek rządu Mariano Rajoya nie zmienił składu Kortezów, w których wciąż dominuje prawicowa Partido Popular.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts