Węgierski poligon polskich żołnierzy

/ mat. CPdMZ / http://cpdmz.wp.mil.pl/pl/2_1207.html

  

Czterech żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (CPdMZ) wzięło udział w międzynarodowym ćwiczeniu pod kryptonimem Soft Caps 2018 (SC18), które odbyło się na Węgrzech.

Manewry organizowane były przez Hungarian Defence Forces Civil-Military Cooperation and Psychological Operations Centre (HDF CMCPOC). Było to międzynarodowe ćwiczenie dowódczo–sztabowe, połączone z ćwiczeniem taktyczno–specjalnym - podaje oficjalny portal CPdMZ.

Ćwiczenie było ukierunkowane na podwyższenie zdolności do prowadzenia działań współpracy cywilno–wojskowej oraz działań psychologicznych (PSYOPS) przez oficerów komórek sztabowych i pododdziały CIMIC/PSYOPS na poziomie taktycznym. Tegoroczna edycja była trzecim tego typu międzynarodowym ćwiczeniem realizowanym z udziałem przedstawicieli władz i instytucji lokalnych oraz organizacji rządowych i pozarządowych - czytamy.

Ćwiczenie było prowadzone zgodnie ze standardami obowiązującymi w NATO, w oparciu o doktryny i procedury współpracy cywilno-wojskowej. Oprócz Polaków w ćwiczeniu udział wzięli przedstawiciele jednostek CIMIC i PSYOPS z sił zbrojnych Węgier, Czech, Słowacji, Niemiec i USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Resort gotowy do dialogu z KE

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Jesteśmy gotowi do dialogu z Komisją Europejską, zależy nam na tym, żeby ten dialog był prawdziwy i rzeczywisty - zapewnił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński na wtorkowym briefingu po spotkaniu z wiceszefową KE Vierą Jourovą.

Wiceszef MSZ relacjonował, że w trakcie spotkania przedstawił zdanie rządu, że polskie prawo obowiązujące, jak i to uchwalone dopiero przez parlament jest zgodne z przepisami UE.

"Pani komisarz wysłuchała tego stanowiska, przedstawiła informacje o tym, jakie jest stanowisko KE. Powiedziała, że prawo, które zostało uchwalone będzie przedmiotem jej oceny. Oczywiście jesteśmy w dalszymi ciągu gotowi do dialogu na ten temat"

- zadeklarował Jabłoński.

Podkreślałem też bardzo mocno to, że bardzo zależy nam na tym, aby rzeczywiście tak jak pani komisarz mówi ten dialog był prawdziwy i rzeczywisty, a nie był pozorowany. Z tego względu żałujemy, że nie udało się pani komisarz spotkać z przedstawicielami Krajowej Rady Sądownictwa, Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Te dwie instytucje w szczególności zdają się być najważniejszymi "obiektami zainteresowania" Komisji Europejskiej. W naszej ocenie, aby ten dialog był rzeczywisty warto dać możliwość przedstawicielom tych instytucji, aby się wypowiedziały. Liczymy na to, że będzie taka możliwość na dalszych etapach

- dodał wiceszef MSZ. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts