Premier o ustaleniach na szczycie Unii ws. imigrantów. A mogli wcześniej słuchać Polski

- Coraz większa liczba państw przekonuje się, że relokacja i przymusowe koszty związane z nieprzyjmowaniem uchodźców nie są najlepszym rozwiązaniem - mówił dzisiaj na konferencji, podczas pierwszego dnia szczytu UE, premier Mateusz Morawiecki.

/ twitter.com/Kancelaria Premiera

"Bardzo się cieszę, bo po różnych bilateralnych rozmowach i kuluarowych i oficjalnych, które odbyłem i odbywamy okazuje się, że coraz większa liczba państw przekonuje się co do tego, że najlepszym rozwiązaniem nie są żadne przymusowe relokacje lub przymusowe ponoszenie kosztów związanych z nieprzyjmowaniem uchodźców" - powiedział premier.

Jak dodał kluczowa w kontekście migracji jest rozbudowana współpraca przy pomocy państwom pochodzenia migrantów i uchodźców oraz wzmocniona współpraca na granicach zewnętrznych UE.

Premier podkreślił, że Polska od początku prezentowała bardzo konsekwentne i spójne podejście w tej kwestii, a coraz większa liczba przekonuje się o słuszności tego podejścia.

Morawiecki zaznaczył, że stanowisko Włoch w sprawie migracji przesuwa się także w kierunku ochrony granic zewnętrznych UE.

"Uznajemy pełne prawo państw suwerennych do ochrony swoich granic" - powiedział szef rządu.

Stwierdził też, że do tego stanowiska zbliża się także stanowisko szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Unia Europejska #imigranci #kryzys imigracyjny #Mateusz Morawiecki

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo