Nic nie grozi polskim szkołom na Łotwie

Reforma łotewskiego szkolnictwa nie dotknie polskich szkół w tym kraju - takie zapewnienie od premiera Łotwy usłyszał prezydent Andrzej Duda. Prezydent mówił o tym na dzisiejszym spotkaniu z Polakami mieszkającymi na Łotwie.

Krzysztof Siatkowski \ KPRP

Rozmawiałem wczoraj – i małżonka też rozmawiała – z panem premierem. Pan premier nas zapewnił, że zbliżająca się reforma szkolnictwa na Łotwie nie dotknie szkół polskich

- powiedział Duda na spotkaniu w Daugavpils (Dyneburgu).

Podkreślił, że polskie szkoły „reprezentują bardzo wysoki poziom” i chcą do nich chodzić i uczyć się polskiego „także dzieci, które z polskością do niedawna nie miały nic wspólnego”.

Dziękował działaczom polskim za starania na rzecz utrzymania kultury przodków.

Jesteście społecznością, która tu, na Łotwie jest ceniona

- zwrócił się do uczestników spotkania.

Prezydent powiedział, że bardzo się cieszy, że „w tym wyjątkowym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, ale także uzyskania niepodległości przez Łotwę” może spotkać się z przedstawicielami Polaków mieszkającej w tym kraju.

Wyraził satysfakcję, że obecnie, tak jak w 1920 r., bezpieczeństwa Łotwy bronią również polscy żołnierze. Polski pododdział wchodzi w skład sił rozmieszczonych na wschodniej flance w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności (eFP).

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Łotwa #Duda #reforma #szkoły #Daugavpils

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo