Premiera filmu „Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina”

kard z filmu PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA część 2- jutro Ukraina / youtube.com/print screen

  

Już jutro 29.06.2018, o godz. 20.00 w kinie „Wisła” w Warszawie odbędzie się premiera cyklu dokumentalnego „Przyjaźń w cieniu Kremla” prezentującego przesłanie płynące z przemówienia śp. Lecha Kaczyńskiego na wiecu poparcia dla Gruzji 12.08.2008 w Tbilisi.

Dziś o godzinie 20 odbędzie się pokaz specjalny pierwszej części cyklu "Dzisiaj Gruzja" z udziałem byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki.

Cykl filmowy „Przyjaźń w cieniu Kremla” ma być świadectwem prawdy. Ma obudzić europejskie społeczeństwo z niebezpiecznego snu. Ma wstrząsnąć europejską klasą polityczną. Dobrze to ujął legendarny, rosyjski dysydent Siergiej Kowalow: „Zachodni politycy dążą do zawarcia kompromisu. Proszę mi wybaczyć, ale nie wolno szukać kompromisu z karcianym szulerem. To bezmyślność”.

„Jesteśmy tutaj po to, żeby wyrazić całkowitą solidarność. Jesteśmy tutaj przywódcy pięciu państw: Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy. Jesteśmy tu po to, żeby podjąć walkę”.
 
Te słowa wstrząsnęły światową opinią publiczną i politykami. Bez wątpienia też zatrzymały rosyjskie czołgi jadące na Tbilisi. Niezwykłe przemówienie śp. Lecha Kaczyńskiego pod gruzińskim parlamentem stało się inspiracją do stworzenia cyklu filmowego „Przyjaźń w cieniu Kremla”.

Szczególnym drogowskazem okazały się słowa „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!”

Cykl ukazuje spojrzenie na to wyjątkowe przemówienie z trzech perspektyw: tragedii smoleńskiej, wojny na Ukrainie i tworzenia się sojuszu krajów Europy Środkowo-Wschodniej kilkadziesiąt lat gnębionych przez komunistyczne totalitaryzmy. To niejako opis politycznego testamentu śp. Lecha Kaczyńskiego. Jego wizji zagrożeń i rozwoju współczesnego świata, co dobitnie wybrzmiało niemal 10 lat temu w Tbilisi.

Film z podtytułem "Jutro Ukraina" przedstawia „ Raport o rosyjskich zbrodniach wojennych na wschodniej Ukrainie” autorstwa poseł Prawa i Sprawiedliwości Małgorzaty Gosiewskiej, która przez wiele lat była bliską współpracownikiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego i kontynuowała jego wizje polityczną jako misje zacieśniania współpracy z Gruzją i Ukrainą w ramach idei Międzymorza.

Zapraszamy do kina Wisła, pl. Wilsona 2, Warszawa.

28.06.2018, godz. 20.00 z udziałem b. prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki

POKAZ SPECJALNY "Przyjaźń w cieniu Kremla. Dzisiaj Gruzja"

29.06.2018, godz. 20.00

PREMIERA "Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty Jacka Czaputowicza w Izraelu

/ tvp.info/screenshot

  

Mateusz Morawiecki poinformował, że polski minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz nie weźmie udziału w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. - Jestem w stałym kontakcie z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej, oni rozumieją ten nasz krok - powiedział premier.

Szef rządu ponownie potępił skandaliczne słowa ministra spraw zagranicznych Izraela, zarzucające Polakom "genetyczny antysemityzm".

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska była największą ofiarą drugiej wojny światowej.

Dla nas ta część historii jest fundamentalna i dlatego nie godzimy się na takie rasistowskie sformułowania. Honoru Polaków będziemy bronić na całym świecie

- powiedział premier.

Jestem w stałym kontakcie z naszymi partnerami z Grupy Wyszehradzkiej, oni rozumieją ten nasz krok

- dodał szef polskiego rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl