Narodowa Pielgrzymka Węgrów dotarła do Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach - ZDJĘCIA

/ fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska; Domena publiczna

Dziś Węgrzy biorący udział w VII Narodowej Pielgrzymce do Polski odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, podkreślił szczególną rolę Matki Bożej w historii Polski i Węgier, co - zdaniem hierarchy - potwierdza fakt braterstwa między naszymi narodami.

Pielgrzymów powitał rektor Sanktuarium, ks. prałat Franciszek Ślusarczyk i przypomniał, że Łagiewniki to miejsce, do którego pielgrzymowali trzej papieże - Jan Paweł II, Benedykt XVI i obecny papież Franciszek. W słowach powitania podkreślił, że "Boże miłosierdzie jest kluczem do zrozumienia pontyfikatu Jana Pawła II".

Ks. prałat wspomniał również, że Sanktuarium jest miejscem pielgrzymek licznych wiernych, proszących Boga o łask dla siebie oraz dla najbardziej potrzebujących: umierających, grzeszników, cierpiących w czyśćcu. Na zakończenie zapraszał wszystkich do udziału w apostolstwie miłosierdzia.

- Już teraz bardzo serdecznie Wam życzę, by każde podejmowane przez Was dobre dzieło, było przez ufną modlitwę oraz owocne korzystanie z sakramentów świętych, zanurzone w oceanie Bożej Miłości, przynosząc tak bardzo upragnione owoce prawdziwego pokoju, wzajemnej miłości, umiłowania Bożej prawdy i szacunku dla każdego człowieka. Niech Boże Miłosierdzie będzie dla Was, dla Waszych rodzin, parafii i całej Waszej Ojczyzny niezawodnym źródłem nadziei

- mówił.

Pielgrzymów z Węgier pozdrowił również metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, który podkreślił, że braterstwo naszych narodów jest potwierdzeniem faktu szczególnej roli Najświętszej Maryi Panny w historii Polski i Węgier.

- To dla mnie ogromna radość, że łączy nas także postać Jana Pawła II - niestrudzonego orędownika Bożego miłosierdzia. Za chwilę poświęcę obraz Chrystusa Miłosiernego, którego Wy, Drodzy Bracia i Siostry, weźmiecie do siebie, do swojej ojczyzny. Potrzebne jest nam Jego miłosierdzie i Jego pełne miłości spojrzenie Boga - człowieka, który przebacza nam grzechy

- zaznaczył abp Jędraszewski.

Poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego będzie pielgrzymował po parafiach na Węgrzech.

VII Narodowa Pielgrzymka Węgrów do Polski odbywa się w intencji wzmocnienia chrześcijańskiej przyjaźni polsko - węgierskiej. Rozpoczęła się 25 czerwca na Jasnej Górze, zakończy - 28 czerwca w Tarnowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl