"Wojownik" w giżyckiej brygadzie

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/84_1943.html

  

We wtorek w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyła się 2. edycja Projektu "Wojownik" z udziałem polskich i amerykańskich żołnierzy

Celem projektu jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną, szczególnie dla wojskowych. Tym razem zajęcia edukacyjno – sportowe odbyły się na macie w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Wzięło w nich udział 63 żołnierzy, w tym 54 weteranów (z różnych jednostek wojskowych) — podaje oficjalny portal 15. GBZ.

Trening z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts) z polskimi i amerykański żołnierzami poprowadził półfinalista organizowanego przez UFC (Ultimate Fighting Championship), 22-go Ultimate Fightera Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek (także mistrz wagi piórkowej w KSW). Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pomysłodawcą projektu jest płk Szczepan Głuszczak — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Handel przemycanymi papierosami. Pięciu zatrzymanych

/ Nadbużański OSG

  

Ponad 150 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, o wartości ponad 2 mln zł, ujawnili w powiecie łódzkim funkcjonariusze straży granicznej i administracji skarbowej . Zatrzymano pięciu mieszkańców województwa lubelskiego - poinformowała Straż Graniczna.

Postępowanie w sprawie wprowadzania na rynek nielegalnych papierosów prowadzą wspólnie funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej.

Na początku czerwca funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu łódzkiego, gdzie dokonali przeszukań m.in. budynków mieszkalnych, gospodarczych. "Funkcjonariusze Straży Granicznej i służby celno-skarbowej ujawnili i zabezpieczyli ponad 150 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 2 mln zł" – poinformował rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Zatrzymano pięciu mężczyzn, podejrzanych o handel papierosami z przemytu. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Sienicki powiedział, że zatrzymani to mieszkańcy Lubelszczyzny, a papierosy były przemycane najprawdopodobniej przez granicę na terenie województwa lubelskiego i wywożone dalej na zachód, na teren województwa łódzkiego. Potem zaś "były rozprowadzane w całej Polsce" – dodał.

Rzecznik zaznaczył, że śledztwo trwa, a sprawa jest rozwojowa. "Ze względu na dobro postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji na ten temat nie było możliwe" - dodał Sienicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl