"Wojownik" w giżyckiej brygadzie

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/84_1943.html

  

We wtorek w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyła się 2. edycja Projektu "Wojownik" z udziałem polskich i amerykańskich żołnierzy

Celem projektu jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną, szczególnie dla wojskowych. Tym razem zajęcia edukacyjno – sportowe odbyły się na macie w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. Wzięło w nich udział 63 żołnierzy, w tym 54 weteranów (z różnych jednostek wojskowych) — podaje oficjalny portal 15. GBZ.

Trening z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts) z polskimi i amerykański żołnierzami poprowadził półfinalista organizowanego przez UFC (Ultimate Fighting Championship), 22-go Ultimate Fightera Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek (także mistrz wagi piórkowej w KSW). Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pomysłodawcą projektu jest płk Szczepan Głuszczak — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewrócona ciężarówka na autostradzie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Na autostradzie A1 w Nowym Ciechocinku przewróciła się ciężarówka z ładunkiem. Nikomu nic się nie stało - poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

Zdarzenie miało miejsce w środowy wieczór na 162. km A1, na odcinku pomiędzy węzłami Toruń Północ i Ciechocinek. Przewrócił się samochód ciężarowy z materiałami budowlanymi i arkuszami papieru, które wypadły również na jezdnię po drugiej stronie wewnętrznych barier ochronnych. Zablokowane były lewe pasy w kierunku Gdańska i Łodzi. Utrudnienia trwały do późnych godzin nocnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts