Winnicki i jego sejmowe ekscesy. "Zachował się jak pożyteczny idiota" - mówi Adam Andruszkiewicz

Sejm uchwalił dziś nowelizację ustawy o IPN. Podczas obrad doszło do gorszących scen, wywołanych przez posłów "totalnych", a także... Roberta Winnickiego, który wpisując się w niechlubną "tradycję" PO i Nowoczesnej postanowił zablokować mównicę. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie posła koła Wolni i Solidarni, Adama Andruszkiewicza.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Zdaniem Andruszkiewicza nowelizacja ustawy o IPN jest bardzo dobrą inicjatywą premiera Mateusza Morawieckiego. Poseł koła WiS uważa, że dzięki temu Polska zawarła konsensus z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, który jednocześnie zachowuje to, co w tej ustawie najistotniejsze

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Winnicki wstępuje w szeregi „totalnych”?. Zablokował sejmową mównicę

Polska zachowuje ustawę, która pokazuje całemu światu, że to nie my dokonaliśmy holokaustu i będzie bronić dobrego imienia państwa polskiego. (...) Ta ustawa będzie uznana na arenie międzynarodowej, a to jest bardzo ważne.

- powiedział poseł.

Pamiętajmy, że mieliśmy dotychczas sygnały z Izraela, czy Waszyngtonu, że może być problem z uznaniem tej ustawy. Dzięki premierowi Morawieckiemu ta ustawa zostanie uznana na arenie międzynarodowej i będzie działać

- dodał Andruszkiewicz.

Zdaniem polityka to jest powrót do realnej, światowej polityki, a to bardzo boli opozycję totalną: 

Opozycja totalna i nasi wrogowie zewnętrzni chcieliby, żeby Polska była w izolacji, żeby Polska była sama na arenie międzynarodowej. To się nie udało i wracamy do gry międzynarodowej. Dzięki temu będziemy budować silne i podmiotowe państwo polskie.

Pytany przez nas o opinię na temat zachowania posłów opozycji, podczas procedowania ustawy, w tym także zachowania posła Winnickiego, poseł Andruszkiewicz stwierdził:

Niestety pan poseł Winnicki zachował się jak "pożyteczny idiota", który de facto wspiera działania mające na celu pozostawienie Polski w izolacji. 

Skłócenie Polski z USA i Izraelem jest w interesie Rosji, ale także... w interesie Platformy i Nowoczesnej. 

Chcą,żeby Polska nie mogła być traktowana przez swoich partnerów na świecie jako poważny gracz. Kiedy wracamy do tej "pierwszej ligi", kiedy premier Morawiecki wychodzi (na konferencję prasową - red.) z premierem Izraela, kiedy wiemy, że będą spotkania z przywódcami innych państw, to wtedy opozycja totalna i pan poseł Winnicki zaczynają to blokować. To jest jakieś nieporozumienie

- zakończył poseł Andruszkiewicz. 

 


Źródło: niezalezna.pl,

#nowelizacja ustawy o ipn #Mateusz Morawiecki #Adam Andruszkiewicz #Robert Winnicki #IPN

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo