Przez przypadek wpadł handlarz dopalaczy?

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Prawie 260 woreczków z białym proszkiem i z przezroczystą substancją wiózł w plecaku motocyklista, który dwa dni temu w Krakowie został poszkodowany w wypadku. – Wszystko wskazuje na to, że mogą to być dopalacze – poinformował dziś rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Saszetki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Analiza chemiczna wykaże, czy znajdują się w nich substancje zabronione.

Mężczyzna miał przy sobie także ponad 30 tys. zł

– mówił rzecznik policji.

Policjanci ustalili, że 32-latek prowadził motocykl nie mając prawa jazdy. Stracił je w 2014 r. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Ewentualne kolejne sankcje zależą od wyniku badań laboratoryjnych zabezpieczonych substancji.

Do wypadku doszło wczoraj po południu na jedynym ze skrzyżowań w krakowskich Bronowicach. 39-latka wyjeżdżając samochodem z ulicy podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście.

Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego mężczyzna doznał obrażeń ciała i został zabrany na badania do jednego z krakowskich szpitali.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl