Powiem to pierwszy raz – jestem przeciwna aborcji. Chcę to wytłumaczyć. Jestem absolutnie za tym, by kobiety miały prawo same o sobie decydować, ale wiem też z własnego doświadczenia, że niektóre decyzje są potem bardzo ciężkie do udźwignięcia, a ich konsekwencje kaleczą duszę. Ja w duszę wierzę 

- przyznała Nosowska w wywiadzie. Na reakcję feministek nie trzeba było długo czekać, a sama wokalistka została zaatakowana przez środowiska spod szyldu "pro-choice".

[...] nawet jeśli decyzja o aborcji była złą decyzją, to czy my jako dorosłe osoby nie możemy podejmować złych decyzji? Dlaczego akurat przed tą decyzją na siłę próbuje się nas ochronić? Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób, ale zaufaj decyzjom innych osób.

- możemy przeczytać w oświadczeniu Aborcyjnego Dream Teamu, organizacji wspierającej kobiety decydujące się na usunięcie ciąży. Co ciekawe i - smutne i zabawne zarazem, w swoim oświadczeniu, ADT powołuje się na... piosenkę Natalii Przybysz, która kilka miesięcy temu na łamach "Wysokich Obcasów" przyznała się do aborcji, stając się tym samym bohaterką polskiej lewicy:

Wiara w duszę i dostęp do aborcji się NIE WYKLUCZAJĄ! Dowodem jest chociażby piosenka Natalii Przybysz, która w utworze „Przez sen” pięknie to wyśpiewała i uzupełniła wywiadem w WO- polecamy. A na koniec przypomnimy, że większość osób z doświadczeniem aborcji odczuwa po niej ulgę. Choć żal może też się pojawić! Dlaczego przed tym żalem, ktoś chce nas przymusem uchronić?

ZOBACZ TEŻ: „Superbohaterka” za aborcję. Natalia Przybysz gwiazdą „Wyborczej”

Cały wpis można przeczytać TUTAJ: