Kieszonkowców straszą... trąbkami rowerowymi

Neapol, Włochy / pixabay.com

  

Trąbkami rowerowymi ukrytymi w kieszeniach wolontariusze pilnujący porządku w centrum Neapolu płoszą kieszonkowców i ostrzegają przed nimi ich potencjalne ofiary. Ochotnicy mówią, że chronią przede wszystkim turystów najbardziej narażonych na kradzież.

- Nie polujemy na przestępców, ale chcemy zapobiegać kradzieżom-

mówią uzbrojeni w małe trąbki rowerowe działacze neapolitańskiego stowarzyszenia Komitet Praw Podstawowych , którzy są inicjatorami tej nowej, oryginalnej metody walki z kieszonkowcami na centralnym Piazza Garibaldi. To jeden z najbardziej zatłoczonych placów, na którym często dochodzi do kradzieży kieszonkowych.

Aktywiści organizacji od lat podejmują różne akcje, by przywrócić porządek i bezpieczeństwo na cieszącym się ponurą sławą placu przy dworcu kolejowym.

Gdy wolontariusze rozpoznają lub widzą kieszonkowca w akcji, chwytają za trąbki, by ich donośnym dźwiękiem spłoszyć go i jednocześnie ostrzec osoby w pobliżu.

- Nie jesteśmy strażnikami, nie tworzymy patroli, nie ścigamy kryminalistów, ale kiedy jesteśmy świadkami próby kradzieży trąbką za kilka euro ostrzegamy ofiarę, najczęściej turystę i przeszkadzamy temu, kto ma złe zamiary- powiedział jeden z wolontariuszy lokalnym mediom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kim jest pomysłodawca akcji „Nie świruj..."? Dwa razy był w komitecie poparcia Komorowskiego

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

„Nie świruj, idź na wybory" - to skrytykowana niemal powszechnie kampania, w której występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Akcja zainspirowana została przez fotografa Tomasza Sikorę, który - jak się okazuje - dwukrotnie był członkiem honorowym komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 oraz w 2015 roku.

Wystartowała kampania „Nie świruj, idź na wybory”. Biorą w niej udział artyści otwarcie deklarujących poparcie dla opozycji, m.in. Zbigniew Hołdys, Grzegorz Turnau, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Gajos, Anna Nehrebecka, Wojciech Pszoniak, Szymon Majewski, Andrzej Chyra, Robert Janowski, Anna Cieślak.

[polecam:https://niezalezna.pl/288794-tak-celebryci-chca-namowic-do-udzialu-w-wyborach-ich-akcja-nieswiruj-budzi-niesmak]

Szczególne poruszenie wywołał filmik z Wojciechem Pszoniakiem, który parodiuje osobę chorą psychicznie:

W rozmowie z niezalezna.pl poseł Bartłomiej Wróblewski, który kandyduje do Sejmu z 6 miejsca na poznańskiej liście PiS, pytany o ten materiał powiedział:

Ta akcja po raz kolejny pokazuje desperację opozycji, która nie mając atrakcyjnego programu dla wyborców, próbuje grać na emocjach, chwytając się nieuczciwych metod.

Mamy tu wzbudzanie złych emocji, złych emocji, i jeszcze raz złych emocji – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288803-ta-akcja-pokazuje-desperacje-opozycji-posel-pis-o-kampanii-nie-swiruj-idz-na-wybory]

Pomysłodawcą akcji jest znany fotograf Tomasz Sikora. Jak się okazuje - był on dwukrotnie był członkiem honorowym komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 oraz w 2015 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl