Na takie właśnie bramki czekamy! Polacy pokazali co nieco na treningu. WIDEO

Robert Lewandowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wczoraj polscy piłkarze trenowali w Soczi po raz ostatni przed niedzielnym meczem z Kolumbią w Kazaniu. Zespół ćwiczył w komplecie. Biało-czerwoni rozpoczęli zajęcia od rowerów stacjonarnych pod namiotem. Po kilku minutach wyszli na boisko i ćwiczyli w parach z piłką, a potem grali w tzw. dziadka. W sieci pojawiło się krótkie wideo z boiska. Czy takie bramki zobaczymy w jutrzejszym spotkaniu? Na to liczymy!

Trener przygotowania fizycznego reprezentacji Remigiusz Rzepka poinformował, że Kamil Glik jest już w pełnym obciążeniu treningowym. Według nieoficjalnych informacji, nie zagra jednak w spotkaniu z Kolumbią.

Glik nabawił się urazu barku podczas zgrupowania w Arłamowie. Z tego powodu nie wystąpił we wtorkowym meczu z Senegalem (1:2).

W spotkaniu z Kolumbią na środku obrony mają zagrać Michał Pazdan, Łukasz Piszczek i Jan Bednarek. Ten ostatni - w miejsce Thiago Cionka, autora samobójczej bramki w spotkaniu z Senegalem. Role wahadłowych mają pełnić Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus.

Mecz z Kolumbią poprowadzi Meksykanin Cesar Ramos, który wcześniej sędziował spotkanie Brazylii ze Szwajcarią (1:1). Polacy odlecą do Kazania dziś przed południem.

Dziś na kanale „Łączy nas Piłka” opublikowano wideo z wczorajszego treningu. Na takie bramki czekają właśnie polscy kibice!


Statystyki

Niedzielny mecz mistrzostw świata Polski z Kolumbią będzie szósty pojedynkiem obu zespołów w historii. Z dotychczasowych pięciu - wszystkie miały charakter towarzyski - biało-czerwoni wygrali dwa i doznali trzech porażek.

Pierwszy mecz rozegrany został w lipcu 1980 roku w Bogocie, a goście zwyciężyli wówczas 4:1. Dwie kolejne konfrontacje to luty 1985 roku. Najpierw Polacy wygrali 2:1, a cztery dni później górą byli gospodarze - 1:0.

W maju 1990 roku drużyna prowadzona przez Andrzeja Strejlaua przegrała w Chicago z Kolumbią 1:2. Takim samym wynikiem zakończyło się ostatnie spotkanie tych ekip w maju 2006 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Mecze Polski z Kolumbią:

09.07.1980, Bogota: Kolumbia - Polska 1:4
10.02.1985, Bogota: Kolumbia - Polska 1:2
14.02.1985, Cali:      Kolumbia - Polska 1:0
04.05.1990, Chicago: Polska - Kolumbia 1:2
30.05.2006, Chorzów: Polska - Kolumbia 1:2

Bilans: 5 meczów; 2 zwycięstwa Polski, 0 remisów, 3 porażki; bramki: 8-7.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koszalin: znamy wyniki budżetu obywatelskiego

/ Marcin.pw [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Utworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych, akcja „NIE nowotworom u dzieci z Koszalina” oraz powstanie kulturalnego miejsca spotkań „Pod Bookiem” – to zwycięskie projekty ogólnomiejskie w 7. edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Na ich realizację jest blisko 3 mln zł.

Jak poinformował prezydent Koszalina Piotr Jedliński 3186 głosów, najwięcej spośród 22 zadań ogólnomiejskich uzyskał projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych – zero wypadków na pasach” o wartości 420 tys. zł.

Jeden z autorów projektu Jakub Kowalik powiedział, że zakłada on montaż lampek przed pasami dla pieszych, które będą pulsacyjnie dawały informację kierowcom, że do przejścia zbliża się pieszy. Przed pasami ma być też położona specjalna mata, która ułatwiać będzie hamowanie pojazdom. Projekt obejmuje cztery lokalizacje: przejście przy ul. Zwycięstwa (przy katedrze i pomniku Jana Pawła II), przy ul. Fałata (przy siedzibie ZUS), przy ul. Władysława IV (przy sklepie Netto i nieczynnym fotoradarze), przy ul. Jana Pawła II (przy kościele pw. św. Ducha).

W przyszłym roku w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 będą realizowane jeszcze dwa ogólnomiejskie projekty. Pierwszym z nich jest akcja profilaktyczna „NIE nowotworom u dzieci z Koszalina” za nieco ponad 47 tys. zł, na którą oddanych zostało 2555 głosów. Natomiast drugi zakłada utworzenie kulturalnego miejsca spotkań „Pod Bookiem”, czyli tarasu przy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na projekt wart ponad 262 tys. zł zagłosowały 1843 osoby.

Głosowaniu podlegały także projekty pięciu koszalińskich osiedli (Lechitów, Lubiatowo, Tysiąclecia, Bukowe, Rokosowo), w których mieszkańcy nie doszli do porozumienia co do ich wyboru podczas wrześniowych spotkań. Mogli wybrać tylko jeden z osiedla, w którym zamieszkują.

Głosowanie na projekty w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 trwało od 24 października do 13 listopada i prowadzone było po raz pierwszy wyłącznie elektronicznie. Osoby nieposiadające urządzenia z dostępem do internetu mogły skorzystać w wyznaczonych przez miasto punktów, w których można było zagłosować. Łącznie oddano 9614 głosów. System elektroniczny uniemożliwił oddanie głosów nieważnych. W tym roku nie obowiązywało kryterium wiekowe.

W 12 osiedlach podczas spotkań z mieszkańcami wybrano już wcześniej projekty do realizacji bądź zgłoszone przez nich projekty nie przekraczały łącznie kwoty 114 tys. maksymalnej do wydania dla każdego z osiedli. Dla przykładu mieszkańcy osiedla „Na Skarpie” zdecydowali o wyposażeniu placu zabaw przy ul. E. Gierczak w urządzenia i elementy małej architektury, a ci z osiedla Kotarbińskiego uznali, że chcą wymiany chodnika przy ul. Wyki.

W tegorocznej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 zostały złożone 93 projekty. Nie wszystkie pozytywnie przeszły formalną i merytoryczną ocenę.

Pula Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 to 2 mln 990 tys. zł. Wartość zgłoszonych projektów nie mogła przekroczyć 114 tys. zł w przypadku tych osiedlowych oraz 1 mln zł w przypadku ogólnomiejskich.

W Koszalinie po raz pierwszy projekty w ramach budżetu obywatelskiego były składane i wybierane w 2013 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl