Wydarzenie skierowane jest do innowatorów, wizjonerów, założycieli strupów,  przedsiębiorców, właścicieli małych, średnich i dużych firm oraz dla tych, którym tematy forum są bliskie. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w prawie 100 panelach dyskusyjnych, podzielonych na 17 bloków tematycznych. To m.in. energetyka, budownictwo, gospodarka morska, gospodarka odpadami, ekomobilność, transport, spedycja, logistyka, społeczna odpowiedzialność biznesu i srebrna gospodarka. Organizatorzy zapowiadają uczestnictwo 500 prelegentów. 

Wśród nich znajdą się m.in. przedstawiciele: KGHM Polska Miedź, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pomorskiego Państwowego Inspektoratu Sanitarnego, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Zielonogórskiego, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Polskiej Żeglugi Morskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Słowo „gospodarka” dla Gdyni od zawsze ma wyjątkowe znaczenie. 92 lata temu miasto powstało dzięki silnej gospodarce krajowej, a swój rozwój oparło na branży morskiej. Dzięki staraniom takich wizjonerów jak Eugeniusz Kwiatkowski, czy Tadeusz Wenda, niezwykle krótkim czasie Gdynia –miasto z morza i marzeń – stała się znaczącym polskim portem nad Bałtykiem i stan ten utrzymuje się do dziś – mówi prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. I dodaje: „Obecnie nasze miasto stawia na innowacyjność, czego najlepszym przykładem jest m.in. działalność Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w którym przyjdzie się Państwu spotkać. Każdego dnia setki firm mających tu swoją siedzibę pracują nad rozwiązaniami przyszłości, już zdobywającymi popularność nie tylko w Polsce, ale na świecie. W PPNT Gdynia przedsiębiorstwa i startup-y tworzą przyszłość. Z tym przekonaniem zapraszam Państwa do Gdyni na pierwszą edycję Forum Wizja Rozwoju. Wierzę, iż poruszane w trakcie konferencji zagadnienia, wśród których znajdą się ekomobilność oraz robotyzacja i długie dyskusje na te tematy zaowocują kolejnymi innowacyjnymi pomysłami, dzięki którym polska gospodarka stanie się jeszcze silniejsza. 

W ramach Forum Wizja Rozwoju będzie można wziąć udział w konkursie Smart City Hackathon. Jest on skierowany do grafików, programistów, studentów, naukowców i osób, które nie boją się wychodzić poza myślowe schematy. Organizatorzy: Fundacja Vizja Rozwoju oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają wszystkich, którzy  mają potrzebę wprowadzenia zmian do polskich miast, chcą wpłynąć na poprawę życia społeczności miejskiej oraz wiedzą, jak podnieść atrakcyjność oraz konkurencyjność polskich miast na arenie międzynarodowej.
Aby wziąć udział w Smart City Hackathon Wizja Rozwoju  należy zebrać drużynę albo zgłosić się samodzielnie i założyć konto na ChallengeRocket.com, a następnie zarejestrować się na wydarzenie. Następny etap to przedstawienie swojej idei podczas konkursu i praca nad jej rozwojem. Każdy zaprezentowany projekt będzie brał udział w głosowaniu online i może wygrać Nagrodę Publiczności. 

Forum Wizja Rozwoju odbędzie się w dwóch obiektach: w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i w Gdynia Arenie. W tym drugim miejscu, 25 czerwca o godzinie 20:00  rozdane zostaną Nagrody Gospodarcze. 

Więcej informacji na wizjarozwoju.pl