Orbán nie pojedzie do Brukseli. „Król Europy” musiał sam pofatygować się na Węgry!

/ Viktor Orban / flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Premierzy V4 nie będą uczestniczyć w niedzielnym spotkaniu ws. migracji - zapowiedział wczoraj węgierski premier Viktor Orbán, ujawniając bezprecedensową dla Grupy Wyszehradzkiej decyzję. To zmusiło do wycieczki na Węgry samego "króla Europy". Donald Tusk poinformował na Twitterze, że przyjechał do Budapesztu, gdzie z premierem Orbánem porozmawia o migracji.

Organizacja polityczna migracji nie jest w rękach samego Donalda Tuska

- powiedział Orbán wczoraj w Budapeszcie po spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem. 

Nie możemy się spieszyć w tym względzie, dlatego właśnie uważamy, że to nie Komisja Europejska powinna organizować szczyty szefów rządów. To jest w gestii Rady Europejskiej

- ocenił premier Węgier i poinformował że żaden z premierów państw V4 nie pojedzie w weekend na migracyjny szczyt w Brukseli.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmiała decyzja szefów państw V4. Nie pojadą do Brukseli rozmawiać z kanclerz Merkel o imigrantach

Najwyraźniej twarde stanowisko Budapesztu zostało usłyszane i dziś Donald Tusk aby dyskutować z Orbánem o migracji - musiał pofatygować się do stolicy Węgier. O podróży szef Rady Europejskiej poinformował na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

16 nowych karetek dla Dolnego Śląska

/ duw.pl

  

16 nowych ambulansów trafi do stacji pogotowia ratunkowego działających na Dolnym Śląsku. Zakup zostanie sfinansowany przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, które przekaże na ten cel kwotę blisko 6,5 mln zł.

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w przesłanym komunikacie, urząd wojewódzki, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia sfinansuje zakup 16 nowych karetek dla placówek służby zdrowia na Dolnym Śląsku. Dotacja wyniesie do 400 tys. zł na jeden ambulans. W sumie region otrzyma wsparcie w wysokości blisko 6,5 mln zł.

Trzy nowe karetki trafią do Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, gdzie doposażą trzy stacje: w Lubaniu, Lwówku Śląskim i Kamiennej Górze.

Kolejne trzy ambulanse trafią do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy do stacji: Lubin, Głogów i Złotoryja.

Z kolei Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu wzbogaci się o pięć nowych karetek i dostaną je stacja Oława, Wołów, Strzelin, Trzebnica oraz Milicz.

Ambulanse trafią także do Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu, Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu i ZOZ w Bolesławcu.

Biuro prasowe wojewody poinformowało, że od 2016 roku wojewoda dolnośląski ze swojego budżetu wsparł zakup w sumie 28 karetek dla stacji pogotowia ratunkowego na Dolnym Śląsku. Wsparcie wyniosło blisko 15 mln zł. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl