Wicepremier i szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło odwiedzi województwo świętokrzyskie. W sobotę ma zaplanowane spotkania z wyborcami w Starachowicach (o godz. 13.30) i Ostrowcu Świętokrzyskim (o 17), a w niedzielę wybierze się do Sandomierza (o 11.30) i Włostowa (o 15.45).

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński w sobotę uda się do dwóch miejscowości w woj. małopolskim. O godz. 14 spotka się z mieszkańcami Zalipia, a o 17 - Miechowa. W objazd po Małopolsce uda się także szefowa MEN Anna Zalewska. W sobotę ma w planach wizyty w Szerzynach (o godz. 16) i w Nowym Sączu (o 18.30), a w niedzielę - w Tarnowie (o 15) i Górce (17.30).

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedzi w sobotę dwa miasta w woj. podkarpackim - Kolbuszową i Jarosław (spotkania planowane są odpowiednio na godz. 12 i 16.30), a w niedzielę spotka się z wyborcami w Kraśniku (o 12) i Wilkołazie (o 15), w woj. lubelskim.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w sobotę o godz. 17.30 zaplanował spotkanie z mieszkańcami Leżajska (woj. podkarpackie).

Z wyborcami spotkają się też w weekend wiceministrowie. Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk w sobotę odwiedzi Sztum i Kwidzyn w woj. pomorskim (spotkania zaplanowane ma odpowiednio na godz. 11 i 15), a w niedzielę - Książki (woj. kujawsko-pomorskie). Wiceszef MKiDN Jarosław Sellin spotka się z kolei w sobotę z mieszkańcami Wyszkowa (o godz. 15) i Pułtuska (o 17.30).

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik uda się natomiast do woj. zachodniopomorskiego, gdzie ma w sobotę zaplanowane spotkania z wyborcami w Koszalinie (o godz. 15) i Szczecinku (18.30).

W weekend z wyborcami spotkają się też m.in. posłowie PiS: Stanisław Piotrowicz (woj. lubelskie), Anita Czerwińska (woj. podlaskie), Joanna Lichocka (woj. opolskie i dolnośląskie), Łukasz Schreiber (woj. mazowieckie), Marcin Horała (woj. warmińsko-mazurskie), Maciej Małecki (woj. wielkopolskie i kujawsko-pomorskie) oraz Robert Telus (woj. łódzkie).

W spotkaniach udział wezmą też europosłowie PiS: Ryszard Czarnecki (woj. mazowieckie), Jadwiga Wiśniewska (woj. śląskie) oraz Zbigniew Kuźmiuk (woj. mazowieckie).

Spotkania to część - zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy - objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.