Starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie poinformował, że wypadek miał miejsce o godz. 9:30 na ul. Wolności. To przelotowa droga prowadząca z centrum miasta do węzła z trasą nr 86 (odcinek tzw. gierkówki Katowice - Warszawa) i dalej w kierunku miejscowości Wojkowice.

Około godziny 9:30 autobus zatrzymał się na przystanku. Drugi, jadący za nim w kierunku Wojkowic, uderza centralnie w tył tego autobusu, wskutek czego 17 osób zostało poszkodowanych. Są to raczej drobne obrażenia - potłuczenia, zadrapania, niemniej były osoby transportowane do szpitali w Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu – relacjonował.

Dodał, że śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał około 8-, 9-letnią dziewczynkę do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

Nie są jeszcze znane bliższe okoliczności wypadku. Kierowcy byli trzeźwi.

Kierowca, który uderzył w poprzedzający autobus na tę chwilę nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się stało – zaznaczył policjant.

Oba autobusy obsługiwały linie komunikacji miejskiej na zlecenie Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.