Tysiące dzieci gubią się na plażach. Jest na to sposób

/ pixabay.com

  

Przed każdym sezonem wakacyjnym władze nadmorskich miast i służby podnoszą temat krótkotrwałych zaginięć na plaży. Większe miasta mówią nawet o kilkunastu takich zaginięciach dziennie. Niestety to tylko szacunki - dokładnych danych brak, przede wszystkim dlatego, że ogromna cześć takich przypadków nie jest nigdzie zgłaszana. Dzieci na szczęście znajdują się dość szybko. Ogólnie policyjne statystyki z 2017 roku donoszą o około 1 400 zaginięć dzieci w wieku 7-13 lat rocznie.

Niewątpliwie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców zgubienie się, nawet na chwilę, to niezmiernie stresująca sytuacja. Miasta wspólnie z WOPR-em, wspierane przez sponsorów, od lat próbują rozwiązywać problem rozdając na plażach opaski dla dzieci, na których można wpisać numer telefonu rodzica. To ułatwia szybkie odnalezienie się, ale nie wydaje się wystarczającym rozwiązaniem.

W sukurs dzieciom i rodzicom przychodzi technologia. Nowoczesne urządzenia w formie zegarka z GPS i funkcją telefonu komórkowego są sposobem na radykalne zminimalizowanie problemu. Odporność na wodę, możliwość wywołania przez dziecko alarmu SOS, dzwonienie zarówno przez dziecko z zegarka jak i przez rodzica na zegarek, oraz pozycja GPS widoczna w aplikacji na telefonie opiekunów sprawiają, że zgubienie się będzie prawie niemożliwe.

- Technologia niewątpliwie zmienia sposób w jaki żyjemy, na szczęście może też uczynić nasze życie bezpieczniejszym i pozbawionym niepotrzebnego stresu

- mówi Leszek Wolany, dyrektor marketingu Locon, producenta Zegarka z GPS dla dzieci.

- Świadomość, że zawsze jesteśmy w kontakcie z dzieckiem i możemy sprawdzić gdzie się ono znajduje, zapewnia poczucie bezpieczeństwa obu stronom - korzystajmy więc ze zdobyczy technologii tam gdzie mogą nam one ułatwić życie - dodaje.

Dzieci powinny wiedzieć jak się zachować.

Niezależnie od opasek i gadżetów nauczmy też dzieci jak się zachować, gdy na plaży stracą nas z oczu. Udanie się do wieży ratownika i poproszenie o pomoc to zawsze dobry pomysł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To złamanie zasad! Szydło ostro skomentowała skandal z głosowaniem w Strasburgu

Beata Szydło / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Była premier, europosłanka Beata Szydło (PiS) powiedziała po głosowaniu nad jej kandydaturą na szefową komisji zatrudnienia PE, że martwi ją, że wartości ważne dla Europejczyków i budujące wspólnotę są w taki sposób łamane.

W poniedziałek w tajnym głosowaniu Szydło ponownie nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE. Po tej decyzji komisja zdecydowała o odroczeniu posiedzenia.

[polecam:https://niezalezna.pl/280071-glosowanie-ws-szydlo-to-zemsta-za-timmermansa-mazurek-nie-ma-najmniejszych-watpliwosci]

Szydło, przemawiając na posiedzeniu po głosowaniu, nawiązała do słów jednego z europosłów innej frakcji, który wskazał, że chętnie poprze europosła na stanowisko szefa komisji, ale takiego, który będzie szanował wartości.

[polecam:https://niezalezna.pl/280067-lewica-chce-przejac-komisje-w-europarlamencie-stad-mobilizacja-przeciwko-szydlo]

„Jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której wartości, te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne. Zawsze w swojej pracy, czy to będąc premierem RP, czy pełniąc funkcję w lokalnych władzach w mojej gminie, czy będąc posłem na Sejm RP, czy też będąc tu w PE, kiedy miałam zaszczyt reprezentować w debacie mój kraj, Polskę, zawsze na sercu leżały mi te wartości”

– powiedziała.

Dlatego wyraziła zaniepokojenie, że wartości, które - jak podkreśliła - są ważne dla Europejczyków i budują wspólnotę - są w ten sposób łamane.

„Mówię swoim głosem, ale mówię przede wszystkim głosem obywateli mojego kraju i tych 0,5 mln, którzy na mnie zagłosowali w tych wyborach, i pozostałych, którzy docenili pracę rządu, którym miałam zaszczyt kierować, w którym pracowałam i który przez ostatnie lata zrobił tak dużo dla nich dobrego”

– powiedziała.

Jak dodała, po poniedziałkowym głosowaniu wielu z obecnych na sali powinno zastanowić się, dlaczego w UE dochodzi do kryzysów, „skoro z taką łatwością mówicie państwo o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl