Akcja nowego filmu Vegi będzie rozgrywać się we współczesnym Wrocławiu. "Plagi Breslau" to kryminał, który opowie o seryjnym mordercy, którego tropić będzie policjantka Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska). Film już budzi duże emocje, m.in. za sprawą metamorfozy Kożuchowskiej - aktorka specjalnie dla roli w filmie przefarbowała i ostrzygła włosy.

CZYTAJ WIĘCEJ: To ZDJĘCIE Małgorzaty Kożuchowskiej zelektryzowało internet. Aktorka na planie filmu Patryka Vegi

O filmie entuzjastycznie wypowiada się również Patryk Vega:

Uwielbiam wyzwania, a „Plagi Breslau” to zdecydowanie najtrudniejszy realizacyjnie film w mojej karierze. Fabuła obfituje w ogromną liczbę scen kręconych z rozmachem. Będziemy realizować m. in. pożar w operze, finałową scenę przy dwudziestu tysiącach ludzi, czy sekwencję ze spłoszonym koniem, który galopuje pomiędzy pięćdziesięcioma samochodami na moście. Wspólnie z Showmax marzymy o tym, by realizować produkcje, które wprowadzają nową jakość na polskim rynku. Wierzę, że „Plagi Breslau” dostarczą widzom rozrywki bez precedensu w polskim kinie

- tłumaczy reżyser.

Niestety, choć premierę filmu zaplanowano jeszcze na grudzień tego roku, produkcja nie trafi do kin. Obejrzą ją jedynie subskrybenci platformy Showmax.