Ministerstwo zapowiada walkę ze skutkami suszy

Wskaźniki klimatycznego bilansu wodnego, podawane co 10 dni, pokazują, że susza jest prawie na terenie całego kraju, co zaczyna już mocno doskwierać wszystkim typom upraw - powiedział minister Krzysztof Ardanowski. Jak wykazywał na antenie Telewizji Republika, w tej sytuacji rolnicy sobie sami nie poradzą. Potrzebują wsparcia i, zgodnie z zapowiedziami premiera, je otrzymają.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Minister Ardanowski przypomniał podczas programu "W punkt", że w związku z suszą w Polsce wsparcie dla rolników "w sposób nie budzący wątpliwości" zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Wszyscy ci, którzy potrzebują pomocy, pomoc otrzymają

- powiedział Ardanowski i poinformował, że obecnie zagrożonych suszą jest około 4 miliony hektarów, zaś liczba ta może wzrosnąć, choć "natężenie suszy jest różne w różnych miejscach". 

To, jakie zastosować narzędzia wsparcia, zależy również od tego, jakie są skutki tej suszy a nie samo stwierdzenie, że susza jest

- dodał. 

Dzisiaj miałem wideokonferecję z wojewodami. Wojewodowie w kilku województwach mówią, że straty mogą być większe niż 20 procent. (...) Sytuacją absolutnie zasadniczą - aby ruszyć z jakąkolwiek pomocą dla rolników - jest oszacowanie strat

- podkreślił Krzysztof Ardanowski.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#susza #rolnictwo #plony #straty

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo