Kennedy w stolicy: Zagra Chopina i Paderewskiego. Premierowo zaprezentuje też nowy utwór

Skrzypek Nigel Kennedy, pianista Aleksander Dębicz oraz "L’Orchestre du Joli Bord" wystąpią na "Letnich koncertach na dziedzińcu pałacu w Wilanowie". Występy odbędą się 30 czerwca i 1 lipca.

fot. YouTube

Koncert pt."Bach meets Kennedy meets Gershwin" odbędzie się 30 czerwca. Nigel Kennedy wykona na nim swoją kompozycję pt. "The Magician of Lublin".

Będzie to światowa premiera utworu

- poinformował dyrygent akompaniującej soliście "L’Orchestre du Joli Bord" Sebastian Wypych.

Razem z Nigelem Kennedy wystąpią: wiolonczelista Peter Adams, grający na gitarze basowej Yaron Stavi, oraz dwóch gitarzystów: Doug Boyle i Rolf Bussalb.

W programie znajdą się również aranżowane na skrzypce i orkiestrę: sonata skrzypcowa nr 3, BWV 1016 Jana Sebastiana Bacha oraz "George and Ira Gershwin Songbook". 1 lipca na koncercie pt."Freedom" wystąpi pianista Aleksander Dębicz.

Koncert ma charakter niepodległościowy, dlatego w pierwszej części zagram utwory Chopina i Paderewskiego

 - poinformował PAP Dębicz.

Artysta wykona również swój własny utwór pt. "Freedom".

Freedom jest kompozycją improwizowaną. Zapytałem ludzi na Facebooku i Instagramie jakie utwory i piosenki (niezależnie od gatunku muzycznego) kojarzą im się z wolnością. Dostałem kilkanaście różnych odpowiedzi i postanowiłem zbudować utwór na bazie tych propozycji

 - powiedział PAP Dębicz.

Solista wykona Scherzo h-moll op. 20 i Impromptu Fis-dur op. 36 Fryderyka Chopina, Mazurki B-dur i A-dur op. 9 oraz Menuet G-dur op. 16 Ignacego Jana Paderewskiego oraz swoją własną kompozycję "Freedom".

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Nigel Kennedy #Chopin #Paderewski #koncert #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo