Szefowi polskiego rządu towarzyszą minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk i wiceminister spraw zagranicznych, Konrad Szymański.

Spotkanie organizowane jest na zakończenie węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, która formalnie trwać będzie do 30 czerwca. Spośród szefów rządów V4 wezmą w nim udział, poza premierem Morawieckim, premierzy: Węgier - Viktor Orban, Czech - Andrej Babisz i Słowacji - Peter Pellegrini.

Rzecznik prasowa rządu, Joanna Kopcińska poinformowała, że rozmowy będą toczyć się zarówno w gronie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, jak i premierów krajów V4 z kanclerzem Austrii.

W gronie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej omówione zostaną kwestie dotyczące migracji, wieloletniego budżetu UE po roku 2020 oraz inne zagadnienia z bieżącej agendy Rady Europejskiej. Podsumowana zostanie także prezydencja węgierska w Grupie Wyszehradzkiej – dodała.

Wskazała, że premierzy państw V4 przyjmą także program prezydencji słowackiej, która rozpocznie się 1 lipca 2018 roku i potrwa do 30 czerwca 2019 roku.

Na spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące założeń austriackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 lipca bieżącego roku, jak i kwestie migracji oraz współpracy z krajami Bałkanów Zachodnich, wieloletniego budżetu UE po roku 2020 oraz Brexitu – mówiła.