Ponad miliard dolarów na serwis myśliwców F-18

/ flickr.com

  

Boeing otrzymał kontrakt wart 1.5 mld dolarów na modernizację oraz zapewnienie serwisowania eksploatowanych myśliwców F/A-18A/B, C/D, E/F oraz EA-18G dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych jak i sojuszników Waszyngtonu.

Umowa zlecona przez Centrum Uzbrojenia Lotniczego Amerykańskich Sił Morskich NAWCWD (Naval Air Warfare Center Weapons Division) zakłada zapewnienie niesprecyzowanej liczby świadczeń dot. rozszerzonego cyklu życia produktu, na które składać się ma działalność inżynieryjna, integracja nowego oprogramowania, konfiguracje ustawień systemowych, aktualizacje laboratoryjne i usprawnienia systemowe. Kontrakt dla podmiotów zagranicznych realizowany będzie w procedurze Foreign Military Sales (FMS). Prace mają zostać zakończone do czerwca 2023 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fałszywe alarmy bombowe w przedszkolach

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Kilkadziesiąt przedszkoli w Poznaniu i Warszawie sprawdzają w czwartek od rana policjanci w związku z powiadomieniami o bombie. Funkcjonariusze kończą działania sprawdzające; alarmy były fałszywe.

Z wyliczeń poznańskiego magistratu wynika, że powiadomienia trafiły do około 40 przedszkoli. Trwa namierzanie sprawcy alarmów.

Jak poinformował dziś podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, każde przedszkole jest sprawdzane przez funkcjonariuszy. Podał, że działania dobiegają końca – nigdzie nie stwierdzono zagrożenia.

Informacje o alarmach bombowych otrzymało także kilkadziesiąt przedszkoli w Warszawie. Jak powiedział asp. sztab. Mariusz Mrozek z KSP "do niektórych placówek przedszkolnych w Warszawie przesłane zostały mailem informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego".

Mariusz Ciarka, rzecznik KGP, powiedział, że ze względu na dobro prowadzonych czynności policja nie ujawnia szczegółów.

"Oceniamy je jako wiadomości o bardzo niskim stopniu wiarygodności. Policjanci nawiązują bezpośredni kontakt z dyrekcją tych placówek. Równolegle prowadzone są czynności mające na celu ustalenie autora tych e-maili"

- powiedział rzecznik i przypomniał, "że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi do 8 lat pozbawienia wolności".

"Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami, poniesionych zarówno przez instytucje wychowawczo-oświatowe, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania" - dodał.

W czasie działań policjantów w poszczególnych placówkach dzieci i personel przebywają poza obiektem. Policja zapowiada szybkie namierzenie osoby, która rozesłała informację o bombie do przedszkoli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl