Szkoły nie mają prawa wstrzymywać wydawania świadectw

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Alexas_Fotos

  

Wstrzymywanie wydawania świadectw szkolnych z powodu nieuiszczenia opłat za świadectwo szkolne lub składek na radę rodziców jest niezgodne z prawem - przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej z związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego.

Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem

- głosi komunikat MEN opublikowany w środę na stronie internetowej resortu.

Przypomniano w nim, że sprawy dotyczące wydawania świadectw reguluje rozporządzenie ministra edukacji w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Zgodnie z przepisami, uczeń szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych lub szkoły ponadgimnazjalnej po ukończeniu nauki w danej klasie, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne. Po ukończeniu szkoły – świadectwo ukończenia szkoły. Świadectwa szkolne wydawane są nieodpłatnie.

Zatem szkoła nie ma prawa uzależniać wydania świadectwa od uiszczenia opłaty

- podkreślono w komunikacie.

Rok szkolny 2017/2018 kończy się 22 czerwca. Uczniowie powrócą do szkół 3 września

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Schetyna zaczął pisać artykuły. Była gazeta z Niemiec, teraz w Austrii. Temat - biadolenie

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

Lider PO Grzegorz Schetyna zagościł ostatnio na łamach niemieckiej prasy. Najpierw, jak pisał portal niezalezna.pl, udzielił wywiadu niemieckiemu „Süddeutsche Zeitung”. W nim użył skandalicznych słów o Jarosławie Kaczyńskim, prezesie Prawa i Sprawiedliwości. Swoje straszenie partią rządzącą polityk kontynuował na łamach austriackiego „Der Standard”, w którym opublikował felieton.

Dlaczego Schetyna udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi? To akurat proste do przewidzenia - między innymi po to, by poskarżyć się na demokratycznie wybrane polskie władze.

- Rząd tak zmarginalizował Polskę w Unii Europejskiej, że jej głos jest ledwo słyszalny

- grzmiał Schetyna.

[polecam:https://niezalezna.pl/263183-haniebne-slowa-schetyny-dla-niemieckiej-gazety-tym-wywiadem-odslonil-oblicze-koalicji-europejskiej]

Swoją „krucjatę” przeciwko rządowi w Warszawie Schetyna kontynuował również na łamach austriackiej prasy – dziennika „Der Standard”, gdzie opublikowano jego felieton  „Przywracamy Polskę do Europy”. 

„Choć Polacy są z tych, co mają najbardziej proeuropejskie poglądy, Jarosław Kaczyński, lider PiS i de facto szef rządu, zatruł stosunki z UE. Obecny rząd tak zmarginalizował Polskę w UE, że jej głos ma niewielką wagę. Dlatego wszyscy rozsądni politycy uważają, że powrót naszego kraju do prestiżowej i aktywnej pozycji w strukturach europejskich leży w interesie bezpieczeństwa narodowego Polski i jest niezwykle istotny.

Ale do tego nie dojdzie, jeśli nie pokonamy PiS. Jeśli PiS przejdzie do drugiej kadencji, Kaczyński mógłby podać ostatnie dawki swojej ksenofobicznej trucizny, całkowicie podporządkowując polskie sądownictwo i media kaprysom jego partii. Czy kraj może pozostać w UE bez niezależnego wymiaru sprawiedliwości? Nie sądzę”

- stwierdził Schetyna, który próbuje odkryć w sobie talent publicysty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl