Klucz do utrzymania władzy

  

Ze stanowiskiem pożegnał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Oficjalnie powody były osobiste, ale jednak mało kto w nie wierzy. Zmiana przyszła chyba w porę, bo na odcinku wsi coś w trybikach dobrej zmiany się zacięło.

Bezsensowna awantura o ustawę łowiecką, która doprowadziła do konfliktu z rolnikami, myśliwymi i sołtysami; chaotyczne działania ws. afrykańskiego pomoru świń – to tylko niektóre z wpadek, które idą na karb rządu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że minister Jurgiel jednak próbował rozwiązywać problemy polskiej wsi. Że wybierał środki, które się okazywały nieskuteczne? W moich oczach to mniejsza wina niż bezczynność i złodziejstwo. Krzysztof Jurgiel uczciwie wywiązywał się z obowiązków. Ale cóż – umarł król, niech żyje król! Nowym ministrem został Jan Krzysztof Ardanowski. Już na początku rządów dobrej zmiany byłem pewien, że poseł Ardanowski zostanie ministrem rolnictwa. Obserwowałem go, gdy był w opozycji, i byłem przekonany, że jest najlepszym kandydatem. W 2015 r. PiS jednak postawił na doświadczenie. Po dwóch i pół roku Ardanowski dostaje szansę na zmianę polskiej wsi. Wszystko w jego rękach. A stawka jest duża, bo wieś jest dla PiS kluczem do utrzymania władzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts