Współpraca operacyjna z Gwardią Narodową

/ / / mat. LITPOLUKRBRIG / DG RSZ

  

W ramach współpracy pomiędzy amerykańską Gwardią Narodową Stanu Illinois i Wielonarodową Brygadą im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie (LITPOLUKRBRIG) w dn. 19-28 czerwca 2018 r. odbywają się warsztaty, poświęcone tematyce operacyjnej.

Grupa sześciu amerykańskich oficerów, pod dowództwem pułkownika Rodneya Boyda prowadzi szkolenia i inicjuje dyskusje w zakresie działań centrum taktyczno-operacyjnego, zarządzania informacją w bieżących działaniach, zarządzania przestrzenią powietrzną a także problematyką wsparcia ogniowego oraz wskazywania celów na poziomie brygady — czytamy na portalu LITPOLUKRBRIG.

Oczekujemy, że oficerowie sztabu LITPOLUKRBRIG zdobędą wiedzę od swoich kolegów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i nie przestaną doskonalić się jako żołnierze swoich państw. Uczestnicy muszą pogłębiać tematykę warsztatów oraz udoskonalać Stałe Procedury Operacyjne (z ang. Standing Operating Procedures) LITPOLUKRBRIG wspólnie z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois aby uzyskać bezstronną ocenę w tym zakresie. Takie podejście zaowocuje dyskusją nt. podobieństw i różnic w kwestii udoskonalania istniejących dokumentów LITPOLUKRBRIG, jeśli okaże się to konieczne

— skomentował dowódca LITPOLUKRBRIG generał brygady Zenon Brzuszko, cytowany przez portal wojsko-polskie.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LITPOLUKRBRIG, wojsko-polskie.pl.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono uprowadzonego 3-latka

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W sobotę nocą, po całym dniu poszukiwań, odnaleźliśmy 3-letniego chłopca, którego ojciec zabrał z domu bez zgody matki. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty - podała nowodworska policja.

Chłopca i jego ojca odnaleźli policjanci ruchu drogowego na stacji benzynowej w Zakroczymiu. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, ponieważ agresywnie stawiał opór wobec funkcjonariuszy. Pobrano mu również krew do badań, by sprawdzić, czy nie działał pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. 3-latka znaleziono całego i zdrowego. Po krótkiej konsultacji medycznej został przekazany matce.

Do uprowadzenia doszło w sobotę rano. 43-letnia matka chłopca wyszła z domu po kłótni z partnerem. Kiedy wróciła, odkryła, że mężczyzna odjechał zabierając ze sobą dziecko. Kobieta zgłosiła sprawę policji zaniepokojona brakiem możliwości nawiązania kontaktu z partnerem. Funkcjonariusze przez cały dzień prowadzili intensywne czynności, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko.

33-letniemu ojcu postawiono cztery zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego, uprowadzenia rodzicielskiego oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy przekazali sprawę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl