Współpraca operacyjna z Gwardią Narodową

/ / / mat. LITPOLUKRBRIG / DG RSZ

  

W ramach współpracy pomiędzy amerykańską Gwardią Narodową Stanu Illinois i Wielonarodową Brygadą im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego w Lublinie (LITPOLUKRBRIG) w dn. 19-28 czerwca 2018 r. odbywają się warsztaty, poświęcone tematyce operacyjnej.

Grupa sześciu amerykańskich oficerów, pod dowództwem pułkownika Rodneya Boyda prowadzi szkolenia i inicjuje dyskusje w zakresie działań centrum taktyczno-operacyjnego, zarządzania informacją w bieżących działaniach, zarządzania przestrzenią powietrzną a także problematyką wsparcia ogniowego oraz wskazywania celów na poziomie brygady — czytamy na portalu LITPOLUKRBRIG.

Oczekujemy, że oficerowie sztabu LITPOLUKRBRIG zdobędą wiedzę od swoich kolegów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i nie przestaną doskonalić się jako żołnierze swoich państw. Uczestnicy muszą pogłębiać tematykę warsztatów oraz udoskonalać Stałe Procedury Operacyjne (z ang. Standing Operating Procedures) LITPOLUKRBRIG wspólnie z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois aby uzyskać bezstronną ocenę w tym zakresie. Takie podejście zaowocuje dyskusją nt. podobieństw i różnic w kwestii udoskonalania istniejących dokumentów LITPOLUKRBRIG, jeśli okaże się to konieczne

— skomentował dowódca LITPOLUKRBRIG generał brygady Zenon Brzuszko, cytowany przez portal wojsko-polskie.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LITPOLUKRBRIG, wojsko-polskie.pl.
Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS: To ratunek dla maturzystów!

/ Engin Akyurt

  

Nowelizacja prawa oświatowego to kwestia ratowania maturzystów; zawieszenie strajku nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie tu złej woli, ale trzeba się zabezpieczyć - mówili w czwartek podczas debaty senatorowie PiS.

Senat w czwartek wieczorem zajmuje się uchwaloną po południu przez Sejm dotyczącą matur nowelizacją prawa oświatowego. Zgodnie z nią, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

Tuż przed północą senatorowie zakończyli debatę nad tym punktem. Ok. godz. 0.30 planowane są głosowania.

Konstanty Radziwiłł (PiS) mówił podczas debaty, że przyjęcie nowelizacji "jest po prostu kwestią ratowania tych dzieciaków". "Musimy to zrobić w bardzo prosty sposób. Zawieszenie strajku przez nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie złej woli, ale żeby się zabezpieczyć, trzeba tę ustawę poprzeć" - mówił.

Inny z senatorów PiS, Robert Gaweł podkreślał, że szkoła nie powinna być miejscem konfrontacji politycznej. Jak ocenił, strajk nauczycieli pokazał, że jest inaczej. Przekonywał, że obecnie potrzebna jest poprawa jakości nauczycieli i ich pracy, a nie angażowanie sprawy edukacji w politykę. "Proszę z tej trybuny, byśmy trochę się opamiętali w tej polityce" - mówił.

Aleksander Bobko ocenił, że nowelizacja "jest dość smutna, podobnie jak to, co się dzieje wokół edukacji". Wyraził nadzieję, że matury odbędą się w sposób normalny, jak ocenił, "potrzebny jest element spokoju", a ustawa ma go zapewnić. Senator mówił, że tryb pracy nad nowelizacją go smuci, ale - jak przekonywał - "smutniejszy jest stan edukacji, wciągniętej do polityki, która jest bezwzględna". Zdaniem senatora, odpowiedzialność za to ponosi w dużej mierze opozycja. "To jest fatalne, to jest okropne" - ocenił Bobko.

Według niego reforma edukacji, przeprowadzona przez PiS "była próbą, może niezbyt udaną, ale uczciwą w zamiarach i w intencjach, wyciągnięcia polskiej szkoły z zapaści". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl