Prezes PZPN po porażce z Senegalem nazywa rzeczy po imieniu: „strzeliliśmy sobie dwie bramki”

Zbigniew Boniek / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Musimy wyciągnąć wnioski, bo dziś to najlepiej nie wyglądało. Strzeliliśmy sobie dwie bramki sami, w pierwszej połowie graliśmy za spokojnie, ospale. W szatni jest smutek, żal, nie tak wyobrażaliśmy sobie początek mistrzostw świata - tak porażkę Polski z Senegalem w pierwszym meczu naszej drużyny na Mistrzostwach Świata w Rosji skomentował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Polska przegrała z Senegalem 1:2 w swoim pierwszym meczu na Mundialu w Rosji. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska przegrywa w swoim pierwszym meczu na Mundialu. To już niechlubna tradycja...

- Nie można się załamywać, bo jak wygramy dwa pozostałe mecze, to nikt nam awansu do 1/8 finału nie zabierze. Jednak musimy wyciągnąć wnioski, bo dziś to najlepiej nie wyglądało. Strzeliliśmy sobie dwie bramki sami, w pierwszej połowie graliśmy za spokojnie, ospale. W szatni jest smutek, żal, nie tak wyobrażaliśmy sobie początek mistrzostw świata

- skomentował mecz prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN podkreśla jednak, że nie można załamywać rąk.

- W życiu jednak trzeba być optymistą i patrzeć do przodu. Płacz teraz nic nie pomoże. Trzeba wierzyć, że możemy zagrać inaczej, lepiej, bo dziś zabrakło trochę wszystkiego - siły, świeżości, może oczekiwanie było za długie, może nas ten pierwszy mecz trochę zaskoczył. Jestem prezesem PZPN i jestem z tą drużyną na dobre i na złe. Wygrywamy razem i przegrywamy razem, ale krytycy są od tego, żeby krytykować. Za pięć dni następny mecz i postaramy się wygrać

- podsumował Boniek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzisiaj Warszawa, a jutro? Bodnar chwali kartę LGBT+ i chce, by inne miasta "poszły tym tropem"

Adam Bodnar / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Uważam, że karta LGBT i to, że prezydent Trzaskowski zdecydował się na takie działanie, jest bardzo ważne z punktu widzenia respektowania praw osób LGBT. Pozostałe miasta, tak jak Gdańsk, powinny pójść tym tropem - powiedział dzisiaj w Polsat News rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Deklaracja LGBT+ wzbudza wiele kontrowersji, szczególnie w zakresie edukacji seksualnej.

Dziś w Polsat News Adam Bodnar pytany był o podpisaną w połowie lutego przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, deklarację LGBT+. Jego zdaniem Karta LGBT jest potrzebna i stanowi "regulację pewnych kwestii".

- Uważam, że karta LGBT i to, że prezydent Trzaskowski zdecydował się na takie działanie, jest bardzo ważne z punktu widzenia respektowania praw osób LGBT. Pozostałe miasta, tak jak Gdańsk, powinny pójść tym tropem

- ocenił Bodnar.

Wokół deklaracji LGBT+ od momentu jej podpisania przez prezydenta Warszawy pojawia się wiele kontrowersji. W ramach deklaracji w Warszawie m.in. powstanie hostel dla osób LGBT, w każdej szkole pojawi się przynajmniej jedna osoba, "która będzie wspierać osoby LGBT i pomagać im", a sport osób LGBT zyska dodatkowe wsparcie.

Najwięcej kontrowersji budzi jednak zapis dotyczący wprowadzenia standardów nauczania zgodnego z wytycznymi WHO. Jako jedna z pierwszych na problem zwracała uwagę małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak. W wytycznych pojawia się wiele mocno kontrowersyjnych zapisów dotyczących edukacji seksualnej najmłodszych.

W poniedziałek pod warszawskim ratuszem kilkaset osób wzięło udział w warszawskim proteście rodziców przeciwko deklaracji LGBT+. Uczestnicy domagali się od prezydenta stolicy wycofania się z zapowiedzi wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO. Protestujący przynieśli transparenty z hasłami: "Stop manipulacji, dewiacji, pedofilii", "Stop LGBT", "Wychowanie tak, indoktrynacja nie", "Nie róbcie z polskich szkół sodomy", "Ręce precz od naszych dzieci".

Bodnar w Polsat News stwierdził, że wystosował do WHO pytanie o aktualne standardy. - Podstawowa rzecz, jaka jest w tych zasadach to to, że jakakolwiek edukacja powinna uwzględniać wiek rozwojowy dziecka i brać to pod uwagę - powiedział RPO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl