Pacjenci coraz chętniej rejestrują się do lekarza przez internet

/ StartupStockPhotos

  

Ok. 14 tys. pacjentów korzysta w Podlaskiem z możliwości zarejestrowania się do lekarza przez internet w ramach systemu e-zdrowie, użytkowników przybywa - ocenia urząd marszałkowski w Białymstoku. We wtorek nagrodzono pacjentów za hasła promujące ten system.

Dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego w urzędzie marszałkowskim Agnieszka Aleksiejczuk powiedziała, że w pierwszym półroczu 2018 r. przybyło tyle kont użytkowników, co w całym 2017 r. Obecnie jest 14 tys. takich kont.

"Oczywiście to nie jest to, co by nas satysfakcjonowało. Mamy dużo więcej pacjentów w województwie podlaskim. Chcielibyśmy, żeby znacząco większa ich liczba korzystała z tego systemu, niemniej jednak te osiągnięcia i te wskaźniki nas cieszą" - powiedziała dziennikarzom Agnieszka Aleksiejczuk. Dodała, że obecna liczba użytkowników była zakładana we wskaźnikach na 2019 r. Najchętniej z systemu korzystają pacjenci młodsi (ponad jedna trzecia to pacjenci w wieku 24-34 lata), najstarszy użytkownik ma 98 lat.

W ramach systemu e-zdrowie pacjenci mogą się zarejestrować do 220 poradni specjalistycznych w 30 rożnych podmiotach leczniczych, m.in. we wszystkich szpitalach podległych samorządowi województwa. Dyrektor Aleksiejczuk poinformowała, że trwają rozmowy i prace nad podłączeniem do systemu Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, uzgadniane są warunki przyłączenia.

Aleksiejczuk oceniła, że największe efekty i większą liczbę użytkowników przynosi "dobra opinia wśród pacjentów", ale też np. zorganizowany konkurs. Pięć osób, za najlepsze hasła, wygrało tablety.

"Na Podlasiu rewelacja! Bez kolejek rejestracja" - takim hasłem wśród laureatów znalazł się pan Krzysztof. Mówił, że korzysta z e-zdrowia, bo to "bardzo wygodne rozwiązanie", które działa, "nie trzeba było stać w kolejce", mógł wybrać poradnię, specjalistę, do którego chciał się umówić, zajmuje to mniej czasu niż tradycyjna rejestracja. "W moim przypadku sprawdziło się wielokrotnie" - dodał pan Krzysztof.

Podlaski system informatyczny e-zdrowie kosztował ponad 50 mln zł. Powstał w ramach projektu urzędu marszałkowskiego, zrealizowanego dzięki dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Powstała platforma regionalna, szpitale doposażono w sprzęt, oprogramowanie, sieć, wymaganą infrastrukturę techniczną, były szkolenia.

Na początku 2018 r. NIK opublikowała wyniki kontroli podlaskiego e-zdrowia. Izba oceniła wtedy, że system jest nowoczesny i użyteczny, ale jego wdrażanie przebiega z przeszkodami. Wskazywano np. na konieczność przeprowadzenia akcji informacyjnej i rozszerzenia projektu o kolejne placówki. NIK oceniał wówczas, że mimo upływu kilkunastu miesięcy od zakończenia realizacji projektu, "nie osiągnięto wszystkich zakładanych korzyści tego przedsięwzięcia" (kontrola kończyła się w 2017 r.).

Agnieszka Aleksiejczuk powiedziała we wtorek, że kontrola NIK "zmobilizowała" wszystkich do większej promocji systemu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Śmietanka" rządu PO-PSL przed komisją śledczą! Jest data przesłuchania Tuska

Komisja ds. wyłudzeń VAT / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Bartłomiej Sienkiewicz, Grzegorz Schetyna - to tylko część czołowych polityków rządu PO-PSL, która w najbliższych miesiącach stanie przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT.

Przesłuchanie najważniejszych postaci w rządzie PO-PSL szef komisji ds. wyłudzeń VAT, Marcin Horała, zapowiadał już od pewnego czasu. Padały nazwiska byłych premierów - Donalda Tuska i Ewy Kopacz, byłych szefów resortu spraw wewnętrznych - Grzegorza Schetynę oraz Bartłomieja Sienkiewicza, czy byłych ministrów gospodarki - Waldemara Pawlaka i Janusza Piechocińskiego. 

Teraz dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do harmonogramu przesłuchań polityków przez komisją VAT-owską. Okazuje się, że "tuzy" rządu PO-PSL staną przed komisją w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. 

- Zostało nam dosłownie trzy miesiące i trzeba jak największą ilość świadków przesłuchać w jak najkrótszym czasie

- mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Błażej Parda z klubu Kukiz 15', zastępca przewodniczącego komisji.

I tak - 4 kwietnia ma zostać przesłuchany były wicepremier Waldemar Pawlak, 24 kwietnia - Janusz Piechociński, 25 kwietnia - Bartłomiej Sienkiewicz, 7 maja - Grzegorz Schetyna, 14 maja - Ewa Kopacz, 15 maja - były minister transportu i były szef Gabinetu Premiera, Sławomir Nowak, a 16 maja - były minister finansów Mateusz Szczurek.

Na przesłuchanie Donalda Tuska wyznaczono wstępnie trzy terminy - 29, 30 oraz 31 maja 2019 r. 

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/253528-rozmowy-z-tuskiem-i-kopacz-na-temat-ogromnych-wyludzen-vat-wojtunik-nie-zapadly-mi-w-pamiec] [polecam:https://niezalezna.pl/246685-chojna-duch-ujawnia-nowe-fakty-w-resorcie-dzialaly-nieformalne-tryby-jestem-zaszokowana]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl