Prawda pod pudrem

  

Media co chwila zajmują się podliczaniem wydatków polityków, a to na make‑up, a to na podróże czy restauracje. Czasami wydatki te wyglądają na zasadne, czasami nie. Zazwyczaj to jednak w skali państwa groszowe koszty, które jeśli coś już pokazują, to tendencję władzy do nadmiernego dbania o swój wizerunek czy nadużywania państwowej kasy. Nie czarujmy się – dotyczy to wszystkich bez wyjątku opcji politycznych.

Trzeba o tym pisać i wyśmiewać przesadny wizaż, pudrowanie policzków i opychanie się frykasami. Czasem jednak spod warstwy pudru przebija prawdziwe oblicze polityki – cynizm i brutalne metody walki. Swoje obnażył wczoraj Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Z rozbrajającą szczerością wyznał, że wraz z kolegami z partii dokonali dealu w Unii, by wstrzymać europejskie środki dla Polski. Te mają być „mrożone”, by osłabiać rząd w Warszawie i doprowadzić do jego zmiany. Na totalną opozycję oczywiście. Wtedy kurek z funduszami unijnymi ma zostać odkręcony. Jeśli więc nie doczekają się Państwo drogi, basenu, dopłaty do inwestycji, całkiem możliwe, że będzie to efekt geszeftu totalnych „z zagranicą”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts