Ależ kompromitacja! Brytyjska gazeta przygotowała film o Polakach... Z tym godłem to przegięli!

/ print screen thesun.co.uk/world-cup-2018/6100849/poland-team-profile-guide-world-cup-latest-odds-star-man/

  

Redakcja brytyjskiego „The Sun” zaliczyła kompromitującą wpadkę. W przygotowanym z okazji mundialu filmiku o biało-czerwonych wkradł się rażący błąd. Jako godła Polski użyto... orła bez korony z czasów PRL! W chwili publikacji tego tekstu, film nadal jest dostępny na stronie internetowej brytyjskiej gazety.

Jak się okazuje „The Sun” na łamach swojej strony internetowej, w związku z piłkarskim mundialem ma specjalną zakładkę dla fanów piłki nożnej. Można tam znaleźć sporo ciekawych informacji na temat drużyn grających na rosyjskich boiskach. Jednak ku wielkiemu zdziwieniu polskich czytelników, w filmiku ukazującym drużynę pod wodzą Adama Nawałki, jako godło Polski został użyty orzeł bez korony wyjęty z czasów PRL!

Do czasu publikacji tego tekstu, film cały czas dostępny był na stronie internetowej „The Sun”: TUTAJ

(print screen thesun.co.uk/world-cup-2018/6100849/poland-team-profile-guide-world-cup-latest-odds-star-man/)


Czas na przyspieszoną lekcję historii, którą odpuściła sobie najwyraźniej redakcja brytyjskiego „The Sun”:
 
Dumny Orzeł Biały w koronie, starodawny znak Polaków, symbol niezależności i wolności, świętości odrodzonego Królestwa królował przez siedem stuleci. Od 1295 r., gdy po raz pierwszy pojawił się jako herb Polski, do 1795 r., kiedy państwo upadło pod ciężarem błędów szlachty i nienawiści potęg ościennych. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Orzeł Biały w koronie powrócił jako godło. Koronę usunęli dopiero komuniści, którzy w latach 1944-1990 (oficjalnie zalegalizowane w 1952 roku) jako godło PRL przyjęli orła bez korony.
 
Redakcji „The Sun” polecamy szczególnej uwadze artykuł Tomasza Panfila o symbolice narodowej Rzeczypospolitej: Symbole wolności – godło, flaga i kokarda narodowa : DOSTĘPNY TUTAJ
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, thesun.co.uk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania z Nagrodą Wolności Słowa SDP. Gratulujemy naszej redakcyjnej koleżance!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dorota Kania, szefowa Telewizji Republika, a jednocześnie dziennikarka "Gazety Polskiej" i wicenaczelna portalu Niezalezna.pl, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda Wolności Słowa SDP przyznawana jest za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka. 

Dorocie Kani to prestiżowe wyróżnienie przyznano za film "Ryngraf", przypominający powojenne dramaty żołnierzy Armii Krajowej. Film ten w ubiegłym roku zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego w ramach X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, odbywającego się w Gdyni.

- Zrobiliśmy historię o człowieku, który został skazany za kolaborację z Niemcami. Oficerze Armii Krajowej, który jako pracownik niemieckiej policji kryminalnej pomagał Polakom. Tego filmu nie byłoby, gdyby nie prof. Krzysztof Szwagrzyk, który odkopał szczątki Stanisława Olszewskiego. Ja, ale nie tylko ja, czekam czekam na porządne śledztwo, które oczyści Stanisława Olszewskiego z tego wyroku komunistycznego. Ten wyrok komunistyczny dalej na nim ciąży. Gdyby nie inni twórcy, którzy razem ze mną pracowali nad filmem, tej historii by nie było 

– mówiła o swym filmie Dorota Kania.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl