Jak się okazuje „The Sun” na łamach swojej strony internetowej, w związku z piłkarskim mundialem ma specjalną zakładkę dla fanów piłki nożnej. Można tam znaleźć sporo ciekawych informacji na temat drużyn grających na rosyjskich boiskach. Jednak ku wielkiemu zdziwieniu polskich czytelników, w filmiku ukazującym drużynę pod wodzą Adama Nawałki, jako godło Polski został użyty orzeł bez korony wyjęty z czasów PRL!

Do czasu publikacji tego tekstu, film cały czas dostępny był na stronie internetowej „The Sun”: TUTAJ

(print screen thesun.co.uk/world-cup-2018/6100849/poland-team-profile-guide-world-cup-latest-odds-star-man/)


Czas na przyspieszoną lekcję historii, którą odpuściła sobie najwyraźniej redakcja brytyjskiego „The Sun”:
 
Dumny Orzeł Biały w koronie, starodawny znak Polaków, symbol niezależności i wolności, świętości odrodzonego Królestwa królował przez siedem stuleci. Od 1295 r., gdy po raz pierwszy pojawił się jako herb Polski, do 1795 r., kiedy państwo upadło pod ciężarem błędów szlachty i nienawiści potęg ościennych. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Orzeł Biały w koronie powrócił jako godło. Koronę usunęli dopiero komuniści, którzy w latach 1944-1990 (oficjalnie zalegalizowane w 1952 roku) jako godło PRL przyjęli orła bez korony.
 
Redakcji „The Sun” polecamy szczególnej uwadze artykuł Tomasza Panfila o symbolice narodowej Rzeczypospolitej: Symbole wolności – godło, flaga i kokarda narodowa : DOSTĘPNY TUTAJ