Głównym ćwiczącym jest stanowisko dowodzenia 10. Batalionu zmechanizowanego Dragonów. Jako kierownictwo, w ćwiczeniu uczestniczy stanowisko dowodzenia pancernej brygady, a także grupy operacyjne wydzielone ze wszystkich pododdziałów świętoszowskiej jednostki — podaje oficjalny portal 10. BKPanc. 

Głównym celem odbywającego się ćwiczenia jest doskonalenie procesu dowodzenia batalionu zgodnie z procedurami obowiązującymi w pododdziale. Sztab batalionu zmechanizowanego po otrzymaniu zadania rozpoczął proces planowania, w konsekwencji którego powstaną szczegółowe wytyczne do kierowania walką w czasie działań — czytamy.

Trwające pięć dni ćwiczenie to znakomita okazja do doskonalenia zdolności dowództw i sztabów do dokładnego przygotowania i właściwego prowadzenia działań bojowych, zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Jest to pewnego rodzaju sprawdzian stopnia przygotowania do pracy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych — informuje 10. Brygada.

W ramach odbywającego się ćwiczenia, żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej (10. BKPanc) przygotowują się do kolejnych ważnych przedsięwzięć, które czekają ich już za kilka miesięcy. Jesienią br. kawalerzyści z pancernej brygady uczestniczyć będą w szeregu ćwiczeń, z których najważniejsze to Anakonda-18, Karakal-18 i Borsuk-18