Kolejni polscy żołnierze wyjeżdżają do Kosowa

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy, wyjeżdzających na misję do Kosowa. W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego żołnierze z Kielc pełnią obowiązki w Zespole Łącznikowo-Monitorującym (LMT), który zajmuje się monitorowaniem sytuacji bezpieczeństwa w rejonie odpowiedzialności.

mat. CPdMZ / http://cpdmz.wp.mil.pl/pl/2_1201.html

Życzę Wam przede wszystkim bezpieczeństwa, bo ono jest najważniejsze podczas wykonywania każdej pracy. Takiej samej liczby powrotów, co i wyjazdów oraz terminowego powrotu do kraju. Wasze rodziny, które zostają w Polsce, mogą zawsze liczyć na pomoc ze strony Centrum — powiedział dowódca CPdMZ płk Paweł Chabielski, cytowany przez oficjalny portal kieleckiej jednostki. 

Z kolei dowódca wyjeżdżającego zespołu Łącznikowo-Monitorującego mjr Waldemar Tutaj zapewnił, że jego podwładni zrobią wszystko, aby spoczywające na nich zadania wykonać na jak najwyższym poziomie.

W ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego żołnierze z Kielc pełnią obowiązki w Zespole Łącznikowo-Monitorującym (LMT), który zajmuje się monitorowaniem sytuacji bezpieczeństwa w swoim rejonie odpowiedzialności.

 

Źródło: CPdMZ

#wojsko #Kosowo #polski kontyngent #Kielce #żołnierze

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo