Pierwsze szkolenia zintegrowane terytorialsów z Podkarpacia

/ CO MON

  

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) wyjadą na szkolenie poligonowe, które zakończy uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Jaśle. Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia, w jakich uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), poprzez które podnoszą swoje umiejętności szkoleniowe indywidualne oraz zespołowe.

Po roku intensywnego szkolenia indywidualnego, żołnierze  3.PBOT wyjeżdżają na poligon aby podsumować i umiejętnie poukładać wiedzę, którą otrzymali od swoich dowódców kompanii, plutonu, drużyny oraz instruktorów. Podkarpacka brygada zrealizowała pierwszy etap szkolenia w skład, którego wchodzi szkolenie podstawowe trwające szesnaście dni (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem), wyrównawcze trwające osiem dni (dla osób, które odbyły zasadniczą służbę wojskową, służbę przygotowawczą czy też byłych żołnierzy zawodowych) oraz indywidualne, które żołnierze odbywali rotacyjnie raz w miesiącu weekendowo (sobota, niedziela).

Każdy żołnierz WOT, raz w roku ustawowo musi ukończyć szkolenie zintegrowane. Najczęściej będą one prowadzone na obiektach poligonowych w wymiarze 14 dni.  

Taka forma szkolenia w istotny sposób je urealni i bardzo pozytywnie wpłynie na zgranie pododdziału. Umożliwia przeprowadzenie szkoleń w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywistych odległościach czy też zespołowych strzelań sytuacyjnych 

— ocenia dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła.

W pierwszym tego typu szkoleniu, które odbędzie się na terenie poligonu w Nowej Dębie wezmą udział wszystkie pododdziały 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Szkolenie rozpocznie się 19 czerwca i będzie trwało do 29 lipca br. Pododdziały wchodzące w skład batalionów lekkiej piechoty realizować będą szkolenie w trzech rzutach (zachowując 14 dni szkoleniowych).   

Ponadto w lipcu odbędzie się wcielenie kandydatów do służby w Podkarpackiej brygadzie. 29 lipca uroczysta przysięga w Jaśle zakończy zmagania żołnierzy szkolenia podstawowego oraz będzie podsumowaniem poligonu 3.PBOT.

Ważnym punktem na „szkoleniowej mapie” 3.PBOT jest czerwiec br., kiedy to większość pododdziałów Podkarpackiej brygady zakończy roczne szkolenie indywidualne i rozpoczną 12-miesięczny okres szkolenia specjalistycznego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON / WOT
Tagi

Wczytuję komentarze...

Powołano regionalny sztab wyborczy Dudy

/ By Jakub Szymczuk - Kancelaria Prezydenta RP, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85072568

  

Była premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk znaleźli się w powołanym w poniedziałek małopolskim sztabie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy. Szefem zespołu został wojewoda Piotr Ćwik.

O tym, kto wszedł w skład sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy, który w majowych wyborach będzie ubiegał się o drugą kadencję, poinformował poseł PiS Rafał Bochenek, który pełni funkcję koordynatora ds. kontaktów z mediami.

Koordynatorem zespołu został wojewoda małopolski Piotr Ćwik, a skład sztabu wchodzą także szefowie małopolskich okręgów PiS: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek województwa Witold Kozłowski, a także posłowie - Marek Polak i Wiesław Krajewski.

W działalność sztabu zaangażowali się była premier, europosłanka Beata Szydło i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a także przedstawiciele koalicjantów - wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz (Porozumienie) i poseł Edward Siarka (Solidarna Polska).

Bochenek podkreślił, że celem sztabu jest przygotowanie, przeprowadzenie i koordynacja kampanii w województwie.

"Struktura ta usprawni przepływ informacji zarówno w regionie, jak również na linii z centralnym sztabem"

- dodał.

Bochenek zaznaczył, że prowadzona przez sztab kampania ma podsumować mijające pięć lat prezydentury, a także pokazać, "co dobrego wynikło z niej dla naszej ojczyzny" i "nakreślić priorytety na kolejne lata". Według niego, Duda "jest bardzo dobrym prezydentem", któremu "ufa mu wiele milionów Polaków".

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts