Archipelag polskich serc

  

Kolejny raz okazało się, że jeśli gdzieś serce Polski bije szczególnie mocno, to w piersiach tysięcy Klubowiczów „Gazety Polskiej”. Tegoroczny, XIII już zjazd klubów „GP” w Spale był tego najlepszym dowodem. Jednak podobnie wymownym dowodem były również choćby ostatnie wydarzenia. Obrona pomników – Katyńskiego w amerykańskim Jersey City i św. Jana Pawła II we francuskim Ploërmel, wcześniej wspaniała gala patriotyczna w słynnej na cały świat nowojorskiej Carnegie Hall, setki mniejszych i większych inicjatyw patriotycznych o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

To wszystko składa się na obraz środowiska klubów jako „archipelagu ludzi wolnych”, by wspomnieć skierowane do klubowiczów słowa prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, dr. Jarosława Szarka. Cieszy, że mają tego świadomość również nasi rządzący – zarówno prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, jak i pani premier Beata Szydło i minister Antoni Macierewicz. Po raz kolejny daliśmy dowód, że dobra zmiana ma swoich strażników, a Polska wierne córki i synów. XIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” pozwolił podsumować i zewrzeć szeregi przed nadchodzącymi bitwami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts