Przybędzie pustych krzeseł

  

Przed rosyjską ambasadą w Holandii ustawiono 298 krzeseł – to upamiętnienie ofiar zestrzelenia malezyjskiego samolotu MH-17 nad okupowaną przez prorosyjskich terrorystów wschodnią Ukrainą. Wymowny, milczący protest miał za zadanie przypomnieć o wciąż nierozliczonej zbrodni z 2014 r. Zbrodni, za którą bez cienia wątpliwości odpowiadają Rosjanie.

Protest protestem, a tymczasem rozpoczynające się właśnie w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są dowodem na to, że świat nic sobie nie robi nie tylko z milczących protestów, lecz także ze skali przemocy, jaką eksportuje Kreml we wszystkie strony globu. Reżim Federalnej Służby Bezpieczeństwa pokaże twarz mundialowej maskotki, jakże różną od przytulanki wydobytej z wraku malezyjskiego Boeinga, a dzierżonej przez terrorystów na fotografii, która tuż po zamordowaniu pasażerów MH-17 obiegła cały świat. Nie mam zamiaru przekonywać do bojkotu mundialu. Ludzie chcą i mają prawo emocjonować się zmaganiami piłkarzy. To nie my wybieraliśmy gospodarza tego wydarzenia, możemy wyabstrahować się od rzeczywistości i trzymać kciuki za Polskę. Obyśmy oglądali Biało-Czerwonych na rosyjskich boiskach jak najdłużej. Jednak nie wolno nam zapominać o tym, że w chwili, gdy Robert Lewandowski i spółka będą podbijać po raz kolejny nasze serca, w więzieniach będą umierać w proteście głodowym więźniowie polityczni, a sterowane z rosyjskich baz wojska i podlegli im separatyści będą okupować naszego sąsiada. Nieprzerwanie pracować będą rosyjskie trolle, destabilizując zachodnią demokrację, a tajni i jawni agenci Kremla będą forsować swoje projekty – od energetycznych po militarne. Machina Putina nie zatrzyma się ani na chwilę – przybywać będzie pustych krzeseł. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl