Trwa drugi dzień XIII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. Wicepremier Beata Szydło podczas swojego wystąpienia mówiła o zatraconych przez Unię Europejską wartości chrześcijańskich.

- Mamy prawo upominać się o porządek w Europie, jesteśmy Europejczykami, jesteśmy pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej i mamy prawo pytać: dokąd zmierzasz Europo?

- mówiła Szydło.

Jak zaznaczyła, "jest nas coraz więcej w Unii Europejskiej". 

- Już nie tylko Węgrzy i Polacy potrafią rozsądnie i racjonalnie myśleć i mówić: Europo, zwróć się do Europejczyków, zajmij się ich sprawami, zacznij wreszcie myśleć o ludziach, którzy tutaj mieszkają. Dlaczego wyrzekamy się naszych tradycji wartości, na których wzrastała Europa? Dlaczego niszczymy ten fundament, na którym Europa została zbudowana?

- mówiła wicepremier.

- To są pytania, które nie mogą pozostać bez odpowiedzi i naszym obowiązkiem jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest głośno o tym mówić i robić wszystko, by kultura europejska, by wartości chrześcijańskie nie były stąd rugowane - zaznaczyła.

Wicepremier powiedziała też, że cieszy się, że dzięki zaangażowaniu również Klubów "Gazety Polskiej" udało się obronić krzyż i pomnik Jana Pawła II.