Rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Świata... i feministki już płaczą, że są dyskryminowane

/ pixabay.com

  

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej najwyraźniej nie podobają się feministkom, które i tu upatrują się przejawów dyskryminacji. "Futbol to jaskrawy przykład dyskryminacji ekonomicznej kobiet" - audycji pod takim tytułem można było dziś posłuchać na antenie TOK FM. "Emancypantka" opowiadała o tym dlaczego należy bojkotować mundial w Rosji.

W Rosji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Feministki przy tej okazji postanowiły poskarżyć się na to, że są dyskryminowane, bo nie biorą w nich udziału.

Radio TOK FM nawet poświęciło temu tematowi trochę czasu. Na antenie można było posłuchać audycji pod tytułem "Futbol to jaskrawy przykład dyskryminacji ekonomicznej kobiet".

Prowadząca mówiła o tym dlaczego - według "emancypantek" - mundial w Rosji należy bojkotować.

- Mundial okiem emancypantki: dlaczego futbolowe mistrzostwa w Rosji należy bojkotować? W podcaście padają argumenty nie tylko feministyczne i nie tylko równościowe, choć trzeba jednak zauważyć, że futbol jest jednym z najbardziej jaskrawych przykładów dyskryminacji ekonomicznej kobiet w stosunku do mężczyzn

- czytamy w opisie audycji. 

Prowadząca przypomniała też o reakcji przedstawicieli środowiska LGBTI w Parlamencie Europejskim, którzy stwierdzili, że wybór Rosji na gospodarza mistrzostw jest "kontrowersyjny". Według nich w tym kraju prawa mniejszości są zagrożone.

Największym zmartwieniem feministek jest jednak to, że piłkarki nie zarabiają tyle, co piłkarze. I nie przyjmują one argumentu, że żeńskie mecze nie cieszą się taką popularnością, co mecze męskich drużyn. 

W audycji dostało się też organizacji FIFA, która według feministek jest seksistowska, bo... za dużo płaci mężczyznom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TOK FM, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zabójstwo Gruzina miało motyw polityczny?

/ flickr.com/Silber_Mel/CC BY-SA 2.0

  

Berlińska prokuratura poinformowała, że w stolicy Niemiec zatrzymano obywatela Rosji podejrzanego o zabójstwo Gruzina. Media zwracają uwagę, że zabójstwo mogło mieć motyw polityczny.

Gruzińska organizacja pozarządowa Centrum Badania i Monitoringu Praw Człowieka informuje, że zabity to Zelimchan Changoszwili, który uczestniczył w drugiej wojnie czeczeńskiej. W latach 2001-2005 był jednym z dowódców polowych. Pracował później w antyterrorystycznym wydziale MSW Gruzji. Według organizacji 40-latek został zabity strzałem w głowę 23 sierpnia, kiedy szedł do meczetu.

Portal Echo Kawkaza podaje, że Changoszwili walczył w II wojnie czeczeńskiej (1999-2009) po stronie czeczeńskich separatystów. Rosja wydała za nim list gończy.

Rosyjska niezależna "Nowaja Gazieta" pisze, że w 2015 roku w stolicy Gruzji Tbilisi próbowano zabić Changoszwilego poprzez ostrzelanie jego samochodu. Został wtedy ranny. Po tym zdarzeniu Changoszwili wraz z rodziną wyjechał na Ukrainę, a następnie do Niemiec. Według portalu Echo Kawkaza ubiegał się on w Niemczech o azyl polityczny. Mężczyzna uważał, że za próbą jego zabójstwa w Tbilisi stały rosyjskie władze - podaje Radio Swoboda.

"Zasadniczo śledczy i eksperci ds. bezpieczeństwa uważają, że do pomyślenia są dwa scenariusze. Jednym z nich byłoby zabójstwo związane z przestępczością zorganizowaną. W służbach bezpieczeństwa wielu państw NATO za bardziej wiarygodny uznano też motyw polityczny zabójstwa, być może dokonanego przez tajną służbę, taką jak rosyjski wywiad wojskowy GRU"

- pisze portal Spiegel.

Według portalu Spiegel Online Changoszwili był zaufaną osobą gruzińskich służb bezpieczeństwa i pomagał w "walce z rosyjskimi wpływami" w regionie.

Portal Echo Kawkaza zaznacza, że zabity Changoszwili pochodzi z Wąwozu Pankisi w północno-wschodniej Gruzji, w pobliżu granicy z Czeczenią i Dagestanem.

Media informują, że zatrzymany 49-letni mężczyzna pochodzi z wchodzącej w skład Rosyjskiej Federacji Republiki Czeczeńskiej. Po oddaniu strzału do Changoszwilego podjął on próbę ucieczki na rowerze. Policji udało się schwytać podejrzanego oraz skonfiskować jego pistolet, który wyrzucił do rzeki Sprewy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl