Rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Świata... i feministki już płaczą, że są dyskryminowane

/ pixabay.com

  

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej najwyraźniej nie podobają się feministkom, które i tu upatrują się przejawów dyskryminacji. "Futbol to jaskrawy przykład dyskryminacji ekonomicznej kobiet" - audycji pod takim tytułem można było dziś posłuchać na antenie TOK FM. "Emancypantka" opowiadała o tym dlaczego należy bojkotować mundial w Rosji.

W Rosji rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Feministki przy tej okazji postanowiły poskarżyć się na to, że są dyskryminowane, bo nie biorą w nich udziału.

Radio TOK FM nawet poświęciło temu tematowi trochę czasu. Na antenie można było posłuchać audycji pod tytułem "Futbol to jaskrawy przykład dyskryminacji ekonomicznej kobiet".

Prowadząca mówiła o tym dlaczego - według "emancypantek" - mundial w Rosji należy bojkotować.

- Mundial okiem emancypantki: dlaczego futbolowe mistrzostwa w Rosji należy bojkotować? W podcaście padają argumenty nie tylko feministyczne i nie tylko równościowe, choć trzeba jednak zauważyć, że futbol jest jednym z najbardziej jaskrawych przykładów dyskryminacji ekonomicznej kobiet w stosunku do mężczyzn

- czytamy w opisie audycji. 

Prowadząca przypomniała też o reakcji przedstawicieli środowiska LGBTI w Parlamencie Europejskim, którzy stwierdzili, że wybór Rosji na gospodarza mistrzostw jest "kontrowersyjny". Według nich w tym kraju prawa mniejszości są zagrożone.

Największym zmartwieniem feministek jest jednak to, że piłkarki nie zarabiają tyle, co piłkarze. I nie przyjmują one argumentu, że żeńskie mecze nie cieszą się taką popularnością, co mecze męskich drużyn. 

W audycji dostało się też organizacji FIFA, która według feministek jest seksistowska, bo... za dużo płaci mężczyznom.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TOK FM, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

W. Brytania nie wskaże kandydata na komisarza

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/gregroose/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Wielka Brytania poinformowała dziś, że nie nominuje swojego kandydata do Komisji Europejskiej do czasu wyznaczonych na 12 grudnia wyborów parlamentarnych. Na wskazanie kandydata naciska przyszła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Stały brytyjski przedstawiciel przy UE Tim Barrow w liście przesłanym do KE wyjaśnił, że "zgodnie z przedwyborczymi wytycznymi Wielka Brytania zasadniczo nie powinna w tym okresie nikogo nominować na stanowiska międzynarodowe".

To samo powiedziała dziś rzeczniczka brytyjskiego rządu, zapytana o tę sprawę przez niemiecką agencję dpa.

We wtorek von der Leyen wysłała już drugi list do brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, w którym przypomniała mu o konieczności wskazania kandydata na komisarza. Pierwszy list nie doczekał się odpowiedzi ze strony Londynu.

Konieczność lojalnej współpracy, w tym konkretnie przedstawienia kandydata na komisarza, została zapisana w porozumieniu między UE27 i Wielką Brytanią w sprawie odłożenia daty wyjścia ze Wspólnoty.

Zanim Johnson został zmuszony do złożenia wniosku o przesunięcie daty brexitu na 31 stycznia 2020 r., mówił, że Wielka Brytania w ogóle nie nominuje kandydata do Komisji.

Komisja wraz z jej przewodniczym składa się z takiej liczby komisarzy, ile jest państw członkowskich. Prawo unijne przewiduje, że proces wyboru komisarza zaczyna się od wskazania nazwiska przez rząd danego państwa członkowskiego.

Rzeczniczka von der Leyen mówiła we wtorek, że celem jest, by nowa Komisja objęła swój urząd 1 grudnia. Obstrukcja ze strony Wielkiej Brytanii może zagrozić tej dacie, bo kandydat na komisarza musi przejść formalny proces przesłuchania w Parlamencie Europejskim, nim europosłowie zagłosują nad całym składem kolegium komisarzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl