„Odwet na sędziach za walkę o niezawisłość”? Kuriozalny materiał TVN po słowach premiera

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

– Premier Morawiecki zaprasza komisarza Timmermansa do Polski. W krakowskim sądzie działa – zdaniem premiera – zorganizowana grupa przestępcza i warto, by KE się temu przyjrzała. A Frans Timmermans przyjedzie, ale nie po to, by patrzeć na polskich sędziów, jak na przestępców – mówiła, zapowiadając materiał Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, prowadząca "Fakty" Justyna Pochanke. A potem... było już tylko śmieszniej!

Grupa sędziów, na czele z byłym rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa, Waldemarem Żurkiem, zapowiadają możliwość pozwu wobec premiera Mateusza Morawieckiego po słowach, które szef rządu powiedział w wywiadzie z "Gazetą Polską". 

W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa.(...) Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza - mówił premier.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żurek będzie się sądził z premierem? „Good luck” – mówi sędzia Maciej Mitera

Ta wypowiedź niezwykle zainteresowała "Fakty" TVN, które twierdzą, że to... "odwet na sędziach za walkę o niezawisłość".

Znalazło się też kilku krytyków, świetnie nam wszystkich znanych.

Nie wie, jaka jest sytuacja faktyczna albo też celowo pomawia krakowskich sędziów – powiedział TVN Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, Stowarzyszenie Sędziów "Themis".

Wtórował mu Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia":

Takie insynuacje nie przystoją premierowi wielkiego, europejskiego państwa. To są wypowiedzi rodem z dygnitarzy PRL.

Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że premier przez swoje słowa próbuje się... wybić.

Wykorzystuje demagogię i populizm do rozgrywek politycznych, do wybicia się na niepodległość w PiS, o przejęcie schedy po prezesie Kaczyńskim – powiedział.

Sędzia Maciej Czajka, z Sądu Okręgowego w Krakowie oraz Stowarzyszenia Sędziów "Themis" pokusił się nawet o żart:

Jeżeli ma na myśli grupę sędziów, którzy stoją na straży konstytucji i wartości, to niewątpliwie jesteśmy zorganizowaną grupą, ponieważ sami się zorganizowaliśmy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kulisy afery w krakowskiej apelacji. "Ta grupa żerowała na majątku, którym dysponowały sądy"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: "Fakty" TVN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl