Kim jest teraz Putin?

  

Korea Północna od dziesięcioleci była dymiącym pistoletem wymierzonym w wolny świat, poręcznym instrumentem wykorzystywanym przez Rosję (wcześniej Związek Sowiecki) i Chiny, zmuszającym USA do stałego angażowania znacznych sił i środków w rejonie Pacyfiku. Z problemem tym borykały się kolejne administracje, niemające pomysłu, jak go rozwiązać.

Prezydent Donald Trump przeciął ten węzeł gordyjski w momencie, gdy nie pozostawił żadnych złudzeń, że jest gotów użyć całej amerykańskiej potęgi do zakończenia wieloletniego szantażu. Rozwiązanie koreańskiego problemu przenosi punkt równowagi bezpieczeństwa na świecie. Warto przy tym zauważyć zupełny brak w tym procesie Rosji, z którą nie prowadzono nawet kurtuazyjnych konsultacji, a która tym samym straciła – chyba już na stałe – pozycję jednego z architektów światowego bezpieczeństwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl