Premier Morawiecki: Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Dzięki współpracy małych i dużych firm Polska w ciągu kilkunastu lat stanie się krajem wysoko zaawansowanym technologicznie - mówił dziś w Krakowie premier Mateusz Morawiecki.

Premier bierze udział dziś w uroczystości podpisania umowy między Tauron Polska Energia a Polskim Funduszem Rozwoju ws. utworzenia funduszu Corporate Venture Capital (CVC) - korporacyjnego funduszu kapitałowego - dla rozwijania innowacji. Strony powołują fundusz o nazwie EEC Magenta inwestujący w innowacyjne przedsiębiorstwa i rozwiązania, których celem będzie rozwój energetyki jako odpowiedź na wyzwania rynkowe z obszarów działalności grupy Tauron.

Wierzę głęboko w to, że przy współpracy dużych przedsiębiorstw z małymi Polska będzie krajem wysoko zaawansowanych technologii już za dziesięć, za kilkanaście lat

- powiedział Morawiecki.

To już nie jest jedna jaskółka (...), która czyni wiosnę, to już jest cała chmara jaskółek, które rzeczywiście zmieniają głęboko realia naszej gospodarki, naszej nauki, naszego świata biznesu i administracji publicznej. I bardzo cieszę się z tego, że mamy coraz więcej polskich bardzo udanych start - upów w obszarze gamingu, w obszarze zaawansowanych technologii, w służbie zdrowia, medycynie, czy choćby coraz więcej w administracji publicznej

- mówił premier.

Zaznaczył, że wierzy także w to, iż dzięki geniuszowi polskiej wynalazczości uda się znaleźć "najkrótszą drogę do celu i zbudować nowe rozwiązania".

Serdecznie dziękuję za to, co się udało zrobić przez ostanie dwa lata. Cieszę się z tej chmary jaskółek, chmary start - upów nadlatujących nad polskie niebo. Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie, jedną z najnowocześniejszych gospodarek na świecie

- dodał szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl