Posłowie na pola

  

Byłem wśród tych, którzy jeszcze przed uchwaleniem nowej ustawy łowieckiej gardłowali o tym, że system wypłat odszkodowań dla rolników przewidywany przez rząd będzie niewydolny. Jeden z posłów, gdy z nim o tym rozmawiałem, powiedział wówczas, że „jakoś to będzie”. No i okazało się, że prawo przyjmowane tą metodą jest nieskuteczne i dziś trzeba je zmieniać.

Rząd, mimo usilnych prób, nie zdołał przekonać sołtysów do tego, aby łaskawie zajęli się szacowaniem szkód. A wiadomo, „chłop się uprze i mu daj”. A jak rząd ma dać, skoro nawet nie wie ile? No więc teraz postanowiono, że szacowaniem zajmą się Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Spodziewam się podobnych efektów. Chociaż, o ile w wypadku sołtysów miałem 100 proc. pewności, że nic nie będzie z ich liczenia, tak teraz podejrzewam, że jakies szanse na nie są. Ale mój umiarkowany optymizm wynika raczej z tego, że nie wiem, jakie jest obciążenie pracą urzędników z ODR. W każdym razie najwyżej przyjmie się kolejną nowelizację. Mam nadzieję, że następną grupą, którą PiS obarczy szacowaniem szkód rolników, będą posłowie. Taki kontakt bezpośredni z elektoratem będzie z pewnością ożywczy. Może wtedy zaczęliby się zastanawiać nad zmianami, zanim cokolwiek postanowią. W rolnictwie to podstawa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts