Tajemnicza śmierć radnego. Poseł Rzymkowski ma teorię co do przyczyn

Paweł Chruszcz / facebook.com

  

Powieszone ciało Pawła Chruszcza znaleziono w lesie. Bliscy i przyjaciele nie wierzą w samobójstwo. Tego samego zdania jest Tomasz Rzymkowski. – Ja od samego początku nie wierzę w samobójstwo. Należy to po prostu wykluczyć i o tym nie mówić. Ja znałem Pawła Chruszcza – powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24 poseł Kukiz’15. Według polityka śmierć radnego może mieć związek ze sprawą przekraczania norm arsenu w powietrzu, związaną z działalnością KGHM.

Radny z Głogowa był bezkompromisowy w tropieniu wszelkich patologii. Odkrył coś nowego? Komuś zbyt mocno nadepnął na odcisk? Padł ofiarą zabójstwa? To wyjaśnia prokuratura.

Paweł Chruszcz był zaangażowany w problemy lokalnej społeczności, pełnił mandat radnego, nie wahał się nagłaśniać afer, które odkrył. Okazuje się, że miał spotkać się z Maciejem Wąsikiem. Miał mu przekazać dokumenty dotyczące sprzedaży przez władze miasta przedszkola po zaniżonej cenie.

To prawda. Wiedziałem, że mam spotkać się w sprawie przedszkola i nieprawidłowości z tym związanych – potwierdził Wąsik.

Według Tomasza Rzymkowskiego nie chodziło o przedszkole, a o KGHM.

Wszystko wskazuje, że chodzi o kwestie KGHM. Między bajki wkładam te wątki dotyczące przedszkola. Nie wydaje mi się, aby ktoś był w stanie tak obrzydliwą zbrodnię dokonać, za mniej niż milion złotych. Tutaj patrząc na przygotowanie, przeprowadzenie tego wszystkiego, nie wydaje mi się, żeby było to możliwe. Ja bardzo liczę, że państwo polskie stanie na wysokości zadania. To jest taki test, również dla premiera Mateusza Morawieckiego. Mam nadzieję, że wszystkie instytucje podległe panu premierowi zrobią wszystko, aby tą sprawę wyjaśnić

– powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski.

Ja z przerażeniem to wszystko obserwuję, nie jest to odosobniony przypadek – powiedział poseł.

Przypomniano, że wcześniej zginął poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski.

Wątpliwości w sprawie Rafała Wójcikowskiego nadal są, nie wiadomo co się wtedy stało. Najbardziej kuriozalna rzecz, to kwestia akumulatora, który znajdował się 20, czy 30 metrów poza samochodem, a maska auta była zamknięta, czy też zbiorowa awaria wszystkich karetek pogotowia ratunkowego w najbliższej okolicy. A to atak hakerski na centralę telefoniczną, a to brak leków ratujących życie… sytuacja co najmniej niezrozumiała

– przypominał Tomasz Rzymkowski.

W przypadku Pawła Chruszcza dla mnie zastanawiający jest przede wszystkim ten szum informacyjny, jak w przypadku Rafała Wójcikowskiego się też pojawił

– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, polskieradio24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE gotowa opóźnić brexit?

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/TeroVesalainen

  

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał "The Sunday Times".

Jak ujawniają źródła dyplomatyczne, opóźnienie miałoby być "ruchome", co oznacza, że Wielka Brytania może wyjść z UE wcześniej - 1 lub 15 listopada, grudnia lub stycznia - jeśli umowa zostanie ratyfikowana przed końcem najbliższego tygodnia.

Żadna decyzja nie zostanie podjęta, dopóki państwa UE nie ocenią szans na przyjęcie przez parlament porozumienia o warunkach wyjścia, czyli na pewno nie zapadnie przed wtorkiem. Natomiast jeśli Johnson będzie miał poważne kłopoty z przyjęciem umowy w Izbie Gmin lub jeśli posłowie wymuszą drugie referendum, wówczas kraje UE, a zwłaszcza Niemcy, będą naciskać na dłuższe przesunięcie, być może do czerwca przyszłego roku - podaje "The Sunday Times".

Cytowany przez gazetę Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu i jeden z najważniejszych polityków chadeckiej partii CDU kanclerz Niemiec Angeli Merkel, opowiada się za dłuższym opóźnieniem. "Rada Europejska powinna teraz zdecydować o ostatnim, długim opóźnieniu, dając Wielkiej Brytanii czas na przygotowanie się do wszystkich możliwych rozwiązań, w tym drugiego referendum" - powiedział.

Antti Rinne, premier Finlandii, która sprawująca obecnie przewodnictwo w Radzie UE, będzie współpracował z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem w celu przeprowadzenia w ciągu najbliższych kilku dni konsultacji z unijnymi rządami. On również powiedział, że zapewnienie dodatkowego czasu Wielkiej Brytanii jest sensowne.

Według źródeł dyplomatycznych najbardziej prawdopodobną opcją jest podjęcie decyzji, że trzymiesięczne opóźnienie brexitu, zgodnie z tzw. ustawą Benna, do 31 stycznia 2020 roku, jest czysto "technicznym przedłużeniem". Taka decyzja może nawet nie wymagać od przywódców UE zorganizowania dodatkowego szczytu w poniedziałek 28 października i mogłaby zostać uzgodniona w drodze wymiany listów ambasadorów w Brukseli - pisze "The Sunday Times".

UE będzie musiała natomiast zorganizować nadzwyczajny szczyt, jeśli konieczne będzie przesunięcie brexitu poza 31 stycznia 2020 roku, gdyby porozumienie utknęło w Izbie Gmin lub deputowani odrzucili je, nie podejmując decyzji w sprawie nowego referendum ani nie odwołując wniosku o wyjście z UE.

Jak podkreśla "The Sunday Times", głównym pytaniem dla UE, a zwłaszcza dla Francji, byłby "cel" kolejnego długiego opóźnienia. Amelie de Montchalin, francuska minister ds. europejskich, powiedziała gazecie "Journal du Dimanche", że "niepewność polityczna" musi się skończyć. "Powinniśmy przestać wierzyć, że w interesie wszystkich leży wstrzymanie wszystkiego na sześć miesięcy, a potem wszystko będzie lepiej" - powiedziała minister.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl