MŚ 2018 - Znamy wartość drużyn! Najdrożsi Francuzi, Polacy w drugiej dziesiątce

Kylian Mbappe to najdroższy piłkarz reprezentacji Francji. Wart jest 187 mln euro / by Cyryl Wenediktow, CC 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kylian_Mbappe_celebrating_-_March_2018.jpg

  

Analitycy z CIES Football Observatory wyliczyli wartość poszczególnych reprezentacji na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Najdroższą ekipę do Rosji wysyłają Francuzi. Polacy zajmują w tym zestawieniu 14. miejsce.

Najdroższą reprezentacją na mundialu jest Francja. Wartość piłkarzy Tricolores wycenia się na 1,41 mld euro. Na drugim miejscu znajdują się Anglicy, a na trzecim Brazylijczycy. W tym zestawieniu Polska zajmuje 14. miejsce. Najdroższym piłkarzem reprezentacji Polski według CIES jest oczywiście Robert Lewandowski. Jego wartość wycenia się na 94 miliony euro, co stanowi 32% całej naszej kadry.

Jak w tym zestawieniu wypadają nasi grupowi rywale? Droższą drużynę ma Senegal, zajmujący 12. miejsce - wartość tego zespołu wycenia się na 312 mln euro. Na miejscu 15. Kolumbia, z kolei Japończycy są zdecydowanie najtańszą ekipą grupy H, ich wartość to jedynie 61 mln euro, czyli... mniej niż sam Lewandowski.

Ekipą, której piłkarze są najmniej warci na rynku w trakcie mundialu, jest Panama. Wartość zespołu oszacowano na 15 mln euro.

Wartość reprezentacji wg. CIES Football Observatory:

1. Francja - 1,41 mld euro;
2. Anglia - 1,39 mld euro;
3. Brazylia - 1,27 mld euro;
4. Hiszpania - 965 mln euro;
5. Argentyna - 925 mln euro;
6. Niemcy - 895 mln euro;
7. Belgia - 835 mln euro;
8. Portugalia - 656 mln euro;
9. Urugwaj - 529 mln euro;
10. Chorwacja - 416 mln euro;
---
12. Senegal - 312 mln euro;
---
14. Polska - 293 mln euro;
---
15. Kolumbia - 279 mln euro;
---
25. Japonia - 61 mln euro;

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: football-observatory.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Eurowybory: to będzie ciekawe starcie!

/ Fot. KPRM [Public domain]

  

Wicepremier Beata Szydło, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a także europosłowie – Róża Thun i Ryszard Legutko, są wśród kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 10, obejmującym województwa świętokrzyskie i małopolskie.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. z tego okręgu wybrano siedmioro europosłów. Trzy mandaty przypadły Prawu i Sprawiedliwości, dwa - Platformie Obywatelskiej. Po jednym eurodeputowanym wprowadziły Nowa Prawica i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Liderką listy PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim jest wicepremier Beata Szydło - współtwórczyni sukcesu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy oraz "twarz" zwycięskiej kampanii parlamentarnej PiS w 2015 r., która następnie przez dwa lata pełniła funkcję szefa rządu. W 2017 r., po złożeniu na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnacji z pełnionej funkcji, na stanowisko premiera powołano Mateusza Morawieckiego, który mianował Szydło wicepremierem ds. społecznych.

Na liście PiS jest trzech członków rządu - poza wicepremier Szydło, to wiceminister sprawiedliwości i poseł Patryk Jaki (trzeci na liście), który jesienią ub.r. kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy oraz wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska posłanka PiS Anna Krupka (ostatnie miejsce). Wiceliderem listy jest prof. Ryszard Legutko, który mandat europosła sprawuje od 2009 r. Pozostali kandydaci to obecni posłowie na Sejm: Dominik Tarczyński, Włodzimierz Bernacki, Elżbieta Duda, Barbara Bartuś, Michał Cieślak i Arkadiusz Mularczyk.

Największą kontrkandydatką wicepremier będzie "jedynka" Koalicji Europejskiej, europosłanka PO Róża Thun, która w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 r. Wcześniej, przez cztery lata pełniła funkcję dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. W przeszłości była m.in. prezesem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz zasiadała w radzie gminy Warszawa-Centrum. W 2014 r. w wyborach do PE Thun miała najlepszy wynik w skali okręgu - zagłosowało na nią prawie 126 tys. wyborców.

Wśród kandydatów Koalicji Europejskiej jest inny europoseł PO obecnej kadencji – oprócz Thun to startujący z piątego miejsca Bogusław Sonik, poseł do PE w latach 2004-2014 i ponownie od końca 2018 r., kiedy to objął mandat po wybranym prezydentem Kielc Bogdanie Wencie. Wiceliderem tej listy jest wiceprezes PSL, były marszałek województwa świętokrzyskiego trzech kadencji (2006-2018) Adam Jarubas, a z trzeciego miejsca kandyduje były europoseł (2004-2009), wiceszef SLD Andrzej Szejna.

Podczas kampanii wyborczej Thun wezwała Szydło do publicznej debaty o przyszłości Unii Europejskiej. "Proponuję dwa bloki tematyczne. Pierwszy o tym, jaka będzie pozycja Polski w UE za lat pięć. Drugi temat to konkretnie, co każda z nas zrobi przez te pięć lat dla obywateli w Parlamencie Europejskim, co zrobi i jak to osiągnie" - zaproponowała Thun.

"To jakaś ciekawostka, zmiana stanowiska pani Róży Thun, bo ona do tej pory pytana o moje kompetencje, lekceważąco stwierdzała jedynie, że wie, że mam sporo broszek"

– odpowiedziała Szydło, dodając, że zawsze jest gotowa do rozmów, dlatego spotyka się z wyborcami. Ostatecznie do bezpośredniej debaty pomiędzy liderkami list PiS i Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim nie doszło.

W środę, w związku z podtopieniami na południu Polski Beata Szydło zawiesiła kampanie wyborczą. - Zawiesiłam kampanię; w tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi – powiedziała wicepremier.

"Jedynką" Wiosny jest socjolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Gdula, który podczas kampanii wyborczej przekonywał, że "Europa potrzebuje nowego otwarcia". 

Z drugiego miejsca stratuje szefowa świętokrzyskich struktur Wiosny, działaczka feministyczna Małgorzata Marenin, która w przeszłości bez powodzenia ubiegała się m. in. o mandat prezydenta Kielc, senatora i deputowanej do PE.

Liderem Kukiz'15 jest mieszkający w województwie świętokrzyskim lekarz psychiatra i pediatra Paweł Kukiz-Szczuciński. Były kandydat na Rzecznika Praw Dziecka mówił podczas regionalnej konwencji ugrupowania, że nie jest politykiem, ale lekarzem. 

Ten kandydat nieprzypadkowo może kojarzyć się wyborcom z liderem Kukiz'15 – według mediów żona Kukiza-Szczucińskiego jest daleką kuzynką Pawła Kukiza.

Listę Konfederacji otwiera wiceprezes partii Wolność Konrad Berkowicz, a tuż za nim jest kolejny wiceszef tego ugrupowania - prezes jego świętokrzyskich struktur Dawid Lewicki. Podczas spotkań wyborczych obydwaj przekonywali, że UE potrzebuje realnych zmian, które zapewnią większą autonomię państwom członkowskim.

W trakcie kampanii wyborczej Berkowicz na jednej z debat próbował wręczyć wiceminister Krupce, jarmułkę. Gdy kandydatka PiS do PE przemawiała do zebranych mieszkańców, trzymał jarmułkę nad jej głową. Incydent ten potępiło część kontrkandydatów oraz m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.

Z "jedynką" na liście komitetu Polexit startuje lider tego ugrupowania, europoseł Stanisław Żółtek, który w poprzednich wyborach zdobył mandat, startując z listy Nowej Prawicy.

Pozostałymi liderami swoich list są: wiceprzewodniczący Unii Pracy, samorządowiec z Małopolski Jan Orkisz (Lewica Razem) i naukowiec Krzysztof Zając (Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski).

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę, 26 maja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl