Znamy treść dokumentu podpisanego przez Trumpa i Kim Dzong Una. Pojawiły się ważne deklaracje

/ Twitter.com/@StateDept (screenshot)

  

"Prezydent Trump zobowiązał się do zapewnienia Korei Płn. gwarancji bezpieczeństwa, a Kim Dzong Un potwierdził swoje zaangażowanie w całkowitą denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego" - czytamy w treści dokumentu podpisanego dziś przez Donalda Trumpa i Kim Dzong Una podczas szczytu w Singapurze.

 Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali wspólny dokument na zakończenie szczytu w Singapurze. Prezydent USA podkreślił, że jest to "bardzo ważny dokument". - Zdecydowaliśmy, że zostawiamy przeszłość za sobą - powiedział Trump.

Przywódcy obu krajów w podpisanym dokumencie podkreślili, że odbyli "kompleksową, dogłębną i szczerą wymianę opinii w sprawach związanych ze stworzeniem nowych relacji na linii USA - Korea Północna i budowaniem trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim".

"Prezydent Trump zobowiązał się do zapewnienia Korei Płn. gwarancji bezpieczeństwa, a Kim Dzong Un potwierdził swoje zaangażowanie w całkowitą denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego"

- czytamy w dokumencie.

Głowy państw podpisały się również pod czterema zobowiązaniami zawartymi we wspólnym stanowisku. Pierwsze z nich dotyczy wzajemnego zobowiązania do "ustanowienia nowych relacjach między USA a Koreą Północną zgodnie z pragnieniami narodów obu krajów w celu zapewnienia pokoju i dobrobytu". Trump i Kim Dzong Un zadeklarowali również "połączenie wysiłków dla budowania trwałego i stabilnego pokoju na Półwyspie Koreańskim". 

KRLD zobowiązała się do stosowania się do deklaracji z Panmundżonu z 27 kwietnia 2018 r. dotyczącej działań na rzecz całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Ponadto, przywódcy podpisali zobowiązanie dotyczące natychmiastowego powrotu do ojczystych krajów zidentyfikowanych szczątków jeńców wojennych i osób zaginionych podczas wojny koreańskiej.

W dokumencie padła również zapowiedź szybkich negocjacji między oboma stronami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, politico.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zarekwirowano przemycone papierosy

/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

  

Przemycone papierosy wartości ponad 80 tys. zł zarekwirowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli drogowej w pobliżu Siedlec (Mazowieckie). Jedna osoba została zatrzymana.

Papierosy ujawnili strażnicy graniczni z placówki w Sławatyczach (Lubelskie), którzy prowadząc działania kontrolne w regionie, uzyskali informację o pojeździe przewożącym znaczne ilości kontrabandy z województwa lubelskiego do mazowieckiego – powiedział rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Dariusz Sienicki.

Strażnicy graniczni wraz z policjantami z Siedlec zatrzymali samochód marki Dacia w miejscowości Zbuczyn (pow. siedlecki). Okazało się, że jest w nim ponad 5,8 tys. paczek papierosów przemyconych zza wschodniej granicy, o wartości ponad 80 tys. zł.

"Kierowca pojazdu, obywatel Polski, przyznał, że papierosy były jego własnością. Skupywał je od przemytników, tzw. mrówek, którzy przenieśli je przez granicę. Chciał je odsprzedać z zyskiem w głębi kraju"

– powiedział Sienicki.

Mężczyzna został zatrzymany, będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo skarbowe, grozi mu wysoka grzywna.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek ponad 1,3 mln paczek papierosów z przemytu o wartości ponad 18 mln zł – podał Sienicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl