30 kłamstw totalnych

  

Postkomuna w ostatnich dniach ma rozpisany wspólny przekaz o tym, że rząd PiS rzekomo podniósł lub nałożył 30 podatków. Warto się przyjrzeć, o czym mówią. Na przykład o podatku od wynajmu nieruchomości, gdy ukrócona została patologia, kiedy uzyskujący ogromne dochody z wynajmu wielu mieszkań mógł płacić zryczałtowany podatek 8,5 proc. Teraz po przekroczeniu 100 tys. zł przychodu będzie płacił podatek według zwykłych stawek 18 i 32 proc.

Wymieniają podatek od nieruchomości komercyjnych. Podobnie. Wcześniej wielkie korporacje międzynarodowe nie płaciły podatku, teraz będą, tak samo jak nasi handlowcy. Mówią, że podnieśliśmy składki na ZUS, gdy myśmy znieśli przywilej najbogatszych, którzy w systemie III RP mieli prawo ich nie płacić. Podają daninę solidarnościową, która podatkiem nie jest, ale rozwiązaniem obecnym w wielu krajach europejskich, które dotyczy tylko zarabiających powyżej miliona złotych rocznie. Można długo wymieniać, jedno łączy wszystkie te argumenty opozycji – przemawiają w interesie wielkich korporacji albo przywilejów najbogatszych. O tym warto pamiętać – opozycja od PSL, przez Nowoczesną, po PO jednoznacznie reprezentuje interesy establishmentu, a nie zwykłych Polaków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl