Pisowski analfabetyzm

  

Przez Warszawę przeszła Parada Równości. W poczuciu wyizolowania od młodego pokolenia Polaków. Gdy wspomnimy czas, gdy na fali była „palikociarnia”, pomyślimy: „Wróciliśmy z dalekiej podróży”. Udało się zatrzymać „nieuchronne” przemiany wśród młodych. Dzięki komu ten cud? Wśród polityków PiS i konserwatywnych publicystów panuje dumny analfabetyzm. Nie rozumieją, gdzie bylibyśmy bez kibiców, którzy docierają na dzielnice i osiedla, do których żaden polityk nie dotrze.

Bez patriotycznych opraw mojego Lecha, ale też Legii, Śląska czy Lechii. Gdzie bylibyśmy, gdyby nie hip-hopowa kultura wokółkibicowska – Tadek Polkowski, KęKę, Ptaku, Basti, Evtis, Bzyk czy stare legendy, jak Hemp Gru czy O.S.T.R. Bez pielgrzymek kibiców ks. Jarosława Wąsowicza. W Polsce powstała kultura silniejsza od Parady Równości, a obóz niepodległościowy jej… nie dostrzegł. Na kibiców patrzy czasem durnymi stereotypami TVN i „GW”. Nie ma nic ważniejszego niż przełamanie tego analfabetyzmu! Mniej zachłystywania się władzą, patrzenia na ludzi z wyższością. Więcej Żeromskiego, ks. Jerzego Popiełuszki i Anny Walentynowicz, których dzieło kontynuuje ks. Jarosław Wąsowicz. Inaczej znów przegramy Polskę.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl