Kto ukręcił kontrakty w Iraku

  

Wszystko wskazuje na to, że polskie państwowe przedsiębiorstwa po inwazji wojsk koalicji międzynarodowej na Irak (II wojna w Zatoce Perskiej – marzec/kwiecień 2003 r.) miały otrzymać wielomiliardowe kontrakty zarówno w sektorze zbrojeniowym, jak i cywilnym. Miała to być nagroda za udział w wojnie polskich żołnierzy. Warto przypomnieć, że w owym czasie Polską rządził Sojusz Lewicy Demokratycznej, a prezydentem był Aleksander Kwaśniewski.

Ostatecznie jakoś tak się stało, że nie otrzymaliśmy żadnych zleceń. W tajemniczych okolicznościach doszło do storpedowania tych intratnych kontraktów. Co więcej, sabotaż odbył się wewnątrz kraju. Nie wiadomo do końca, kto był w niego zaangażowany. Ta zdrada stanu nigdy nie została nawet zbadana. Skandal szybko i skutecznie zamieciono pod dywan. Tymczasem w te godzące w interes RP działania musieli być zamieszani wpływowi ludzie zarówno z kręgów polskiej polityki, jak i służb specjalnych. Jeśli dziś już nie można ich pociągnąć do odpowiedzialności karnej, to przynajmniej powinniśmy poznać nazwiska tych zdrajców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts