Policja po wypadku na zakopiance. Co było przyczyną tragedii?

/ pspmyslenice.pl

  

Wczoraj przed godziną 11:00 doszło do wypadku na Zakopiance w miejscowości Tenczyn. Policja ustaliła, że autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo zderzył się z tirem. Rzecznik krakowskiej policji mówił o prawdopodobnych przyczynach wypadku.

W wyniku zderzenia autokaru przewodzącego dzieci z ciężarówką i samochodem osobowym rannych zostało 20 osób - w tym cztery ciężko. Po wypadku w Tenczynie hospitalizowanych jest obecnie 18 osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim – poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Prawdopodobnie któryś z kierowców zauważył jakieś zachowanie, które spowodowało, że próbował ominąć samochód osobowy, co spowodowało zderzenie ciężarówki z autokarem

 – powiedział Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, cytowany przez RMF FM.

Droga, na której doszło do wypadku była zablokowana przez ponad dwanaście godzin.

Policja mniema, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Na miejscu wypadku jeszcze wczoraj był prokurator. Zdarzenie prawdopodobnie zostanie zakwalifikowane jako katastrofa w ruchu lądowym, co jest zagrożone karą od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Część świadków była przesłuchana jeszcze wczoraj, kolejni prawdopodobnie dzisiaj będą składać zeznania. Ale nawet kierowcy, którzy po minucie byli na miejscu wypadku, nie potrafią powiedzieć, co się stało.

Autokarem podróżowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z warszawskiego Wilanowa. Wracali z Zakopanego. W wypadku poszkodowanych zostało w sumie 49 osób: 6 dorosłych oraz 43 dzieci. 34 osoby zostały przewiezione do szpitali, w których obecnie pozostaje osiemnaścioro z nich. Większość rannych dzieci jeszcze wczoraj zabrali do domów ich rodzice.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, rmf24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po tureckiej ofensywie zginęło 218 cywilów. Rannych jest 650 ludzi

/ zdjęcie ilustracyjne / By Orhan Erkılıç - https://www.amerikaninsesi.com/a/resulayn-bombardiman-altinda-ceylanpinar-bosaltiliyor/5118699.html, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83006304

  

W tureckiej ofensywie w północno-wschodniej Syrii zginęło 218 cywilów, w tym 18 dzieci - poinformowała w czwartek kurdyjska administracja regionu. Apeluje o utworzenie korytarza humanitarnego, by ewakuować ludność z Ras al-Ajn. Rannych jest 650 ludzi.

Od 9 października tureccy żołnierze i ich syryjscy sojusznicy zajęli przygraniczną strefę długości 120 km na północy Syrii. Walki z milicją syryjskich Kurdów koncentrują się w mieście Ras al-Ajn.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i sił kurdyjskich, bombardowania spowodowały zniszczenia w szpitalu w Ras al-Ajn. Obserwatorium twierdzi, że "personel medyczny został otoczony w budynku". 

Linie frontu zmieniają się szybko i ze stref walk ucieka ponad 160 tys. ludzi, w tym wielu już wcześniej zmuszonych do porzucenia domów w ciągu ośmiu lat wojny w Syrii. Ofensywa wywołała nowy kryzys uchodźczy. Od pomocy humanitarnej zależy los ok. 1,6 mln ludzi

- podaje agencja Associated Press.

Tymczasem Organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która pomaga w strefach walk na całym świecie, informowała we wtorek, że postanowiła zawiesić większość swoich działań i ewakuować cały swój syryjski i międzynarodowy personel z północno-wschodniej Syrii. 

Kurdowie zwrócili się o ochronę do prezydenta Syrii Baszara el-Asada i władz Rosji. W ciągu ostatnich dwóch dni siły syryjskie i rosyjskie weszły do kilku miast i wsi, gdy USA wycofały z regionu resztę żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl