Miliardy na modernizację wojska USA

/ flickr.com

  

Komisja Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych do spraw badania wydatków rządowych ubiega się o 238 mld dolarów na modernizacje Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych na rok 2019 - informuje amerykański portal Inside Defense.

Kwota w wysokości 238 mld dolarów o jaką zabiega Komisja Izby Reprezentantów jest większa o 2.5 mld dolarów niż ta, o którą poprosiła administracja prezydenta Trumpa oraz pokrywa się z ustawa dot. wydatków Pentagonu na modernizację wojska, jaka została zaakceptowana przez Izbę Reprezentantów w ubiegłym miesiącu. W dokumencie tym aż 133 mld dolarów zostanie przeznaczone na podstawowy budżet Pentagonu dot. zakupu sprzętu wojskowego i modernizacji wojska. Kolejne 12.7 mld ma zostać przeznaczone na wydatki związane z zakupem sprzętu w ramach wydatków na wojskowe operacje zagraniczne (Overseas Contingency Operations, OCO). Wśród największych inwestycji w modernizacje amerykańskiego wojska należy wspomnieć o zakupie 12 okrętów dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych za kwotę 22.7 mld dolarów.  Pentagon chce nabyć trzy okręty do walki na wodach litoralnych, dwa okręty podwodne o napędzie atomowym klasy Virginia oraz trzy niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke. W planach jest również zakup 93 myśliwców F-35 za sumę 9.4 mld dolarów mimo, że sam Pentagon prosił jedynie o 77 maszyn. Dokument zakłada również zakup 24 myśliwców F-18 Super Hornet za kwotę 1.9 mld, 18 samolotów transportowych C-130J za 1.8 mld dolarów. Fundusze w wysokości 1.5 mld dolarów zostaną przeznaczone na modernizację 85 czołgów Abrams.   

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki ujawnia kulisy negocjacji ws. Brexitu: Z mozołem wypracowaliśmy dobre stanowisko

premier Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki informując o ustaleniach szczytu 27 państw członkowskich ws. Brexitu podkreślił, że pokazano dobrą wolę 27 państw członkowskich. „Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe stanowisko”.

Z mozołem wypracowaliśmy kompromisowe, dobre stanowisko, które pozwala W. Brytanii do 22 maja uzgadniać swoje procesy ratyfikacji w ramach parlamentu brytyjskiego, ale pewną datą graniczną, wyznaczoną również przez procedury brytyjskiej jest ten 12 kwiecień.
- powiedział dziennikarzom po zakończeniu szczytu UE27 premier Morawiecki.

Jednocześnie szef polskiego rządu podkreślił, że umowa o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE jest bardzo ważna.

Ważne jest też, by było ono uporządkowane, a kwestie finansowe, jak i prawa naszych obywateli i przedsiębiorców – zabezpieczone.  Dla nas kluczowy jest porządek, uporządkowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Uniknęliśmy czegoś, co było pierwotną propozycją - pewnego postawienia Wielkiej Brytanii pod ścianą. Uniknięcie tego "stawiania pod murem" tworzy lepszą perspektywę porozumienia.
- mówił premier Morawiecki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl